Väkivaltarikollisten tilastot

Jos väkivaltarikolliset voivat pitää kotisivuilla "tilastoja" uhreistaan niin seuraavaksi...

Murtomiehet voisi pitää kotisivuja murtokokohteistaan
Lasten raiskaajat uhreistaan valokuvien kanssa
Ja mitä vielä, keksi sinä lisää ...

Onko Nielikäinen on lain yläpuolella:
http://www.pasinielikainen.com/tappelut.php
2174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sehän taekwondo-raiskaajakin vois pistää omat kotisivut pystyyn. Eihän se ole rikos, jos se tapahtuu urheilulajissa.

Äänestä
  • Äly hoi älä jätä! Miten voit rinnastaa Nielikäisen johonkin raiskaajaan?
    Nielikäinen ottelee Mies Miestä vastaan. Tämä Taekwondo valmentaja käytti pikku- lapsia sekä nuoria hyväkseen. Todella eri asiat. Mieti kaksi kertaa, jos osaat..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


nyrkkimies kirjoitti:

Jos väkivaltarikolliset voivat pitää kotisivuilla "tilastoja" uhreistaan niin seuraavaksi...

Murtomiehet voisi pitää kotisivuja murtokokohteistaan
Lasten raiskaajat uhreistaan valokuvien kanssa
Ja mitä vielä, keksi sinä lisää ...

Onko Nielikäinen on lain yläpuolella:
http://www.pasinielikainen.com/tappelut.php

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu