Miksi Jaskari olisi tuollaisen syyn takia halunnut keksiä valenimen naiselle? Jos nimen käyttö oli Jaskarin idea, miten hän kuvitteli omalle uskottavuudelle tapahtuvan kun totuus tulee ilmi? Leikkikö Jaskari tulella?
"Naisystävä toteaa käyttäneensä Suomessa valenimeä "Eva Roosmaa" nimenomaan Harri Jaskarin tahdosta. Kai arvelee, että toiveen syynä saattoi olla se, että hän oli ollut aiemmin Suomessa naimisissa."
"Naisystävä toteaa käyttäneensä Suomessa valenimeä "Eva Roosmaa" nimenomaan Harri Jaskarin tahdosta. Kai arvelee, että toiveen syynä saattoi olla se, että hän oli ollut aiemmin Suomessa naimisissa."
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sairasta touhua
rikos? Häh?
Kai Heinäluoma tai joku muu ihan nauretttava, ei ehkä halunnut että tyttöystävä joutuu pilkan/naureskelun kohteeksi...Toisaalta ei toi Kai myöskään kauhean kaunis ole, noin naisen nimeksi!
Joku syskovitsi tai varassuo.
nainen halusi käyttää valenimeä, jotta entinen mies tai joku muu ei ottaisi häneen yhteyttä?
Jaskarilla tuskin oli tarvetta naisen valenimen käyttöön. Hehän poseerasivat lehtien etusivullakin yhdessä.
Kyseessä on varmaan joku Venäjän tiedustelupalvelun harjoittelijatar, jolle Jaskari järjesti peitenimellä turva-asunnon ottaen maksun luonnossa.
Joka viides laaki eli arvonlisävero jäi valtiolle suorittamatta.
Niin,nämä korkeat poliittiset herrat olivat jo varmasti kuulleet etukäteen Herra Pääministerin kannanottoja "harmaasta työvoimasta" ja sen läytöstä.Minusta Jaskarilta ja Kokoomukselta kauniisti ajateltu, että kulttuurinrikastuttaja- naikkoselle tarjotaan asunto Stadin keskustasta (lyhyt matka Viron lautalle)ja työtä.Emmekö me veronmaksajat juuri sitä halua tänne tulevilta kulttuurinrikastuttajilta?
Kaikk on vaan niiin inhimillistä...