Kaikki te tietäväiset...

zerg

...jotka olette katsoneet Paon koko ykköskauden ja vähän kakkoskauttakin, voisitteko kertoa juonipaljastuksia? Ainakin olisi kiinnostavaa tietää, mitä ykköskaudella tapahtuu!! KIITOS!!!!!!!!!

5

1165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koikkalainen

      No voi hyvänen aika! Juoneltaan jatkuvien TV-sarjojen idea on se, että tilanne kehittyy ja katsojaa pidetään jännityksessä. Juonipaljastusten kertominen laimentaa, ellei suorastaan kokonaan pilaa katsomisnautinnon. Joten katso nyt vain sitä sarjaa TV:stä siinä tahdissa kun se ilmestyy. Niin ne muutkin tekevät, erityisesti sarjan kotimaassa.

      Katsos kun sarjat tulevat Suomeen viiveellä, löytyy hätähousuille alkupään jaksot dvd:llä. Sarjan kotimaassa ja muualla missä sarjaa näytetään ilmestymistahtiin, täytyy kaikkien katsojien sen sijaan kiltisti odottaa seuraavaan viikkoon, sillä dvd:itä ei ole ja seuraavaa jaksoa ei löydy webistä.

      Ja pidetään ne spoilerit omana tietona tai ainakin varoitetaan niistä näkyvästi ennen kuin möläytetään mitään.

    • prison break

      Katso vaikka tv.com sivuilta. Siellä on jokaisesta jaksosta lyhyt ja vähän pidempi selostus.

    • VAROITUS

      *Michael Scofield suunnittelee pakoa
      *Hän on tatuoinut kehoonsa pakosuunnitelman viimeisintä yksityiskohtaa myöten
      *Scofieldin tarkoituksena on pelastaa hänen kuolemaan tuomittu veljensä Lincoln Burrows teloitukselta.
      *Burrows vaikuttaa olevan syytön murhaan, josta hänet on tuomittu.
      *Burrowsin lavastamisen takana ovat maan korkeimmat voimat
      *Scofieldin suunnitelmat eivät aina suju kuin rasvattu
      *Pakoon on lähdössä myös sekalainen joukko aitoja rikollisia
      *Michaelilla on lämpimiä tunteita kuvernöörin tytärtä kohtaan, joka toimii vanklan lääkärinä.
      *Vankilan ulkopuolilla asianajaja Veronica yrittää selvittää totuutta ja auttaa entistä poikaystäväänsä Burrowsia.

      ...miten lopulta käykään, selviää vain katsomalla. Luvassa on sietämätöntä jännitystä, yllättäviä juonenkäänteitä ja lopulta sarja menee pidemmälle tauolle mitä jännittävimmässä vaiheessa!

      • ..että..

        ..kaikki hyvät ihmiset kuolevat kuten juuri veronica ja häntä auttava mies ja kuvernööri ja kaikki tapetaan entisen varapresidentin, joka on sarjassa nykyään presidenttinä, toimesta.


      • ---
        ..että.. kirjoitti:

        ..kaikki hyvät ihmiset kuolevat kuten juuri veronica ja häntä auttava mies ja kuvernööri ja kaikki tapetaan entisen varapresidentin, joka on sarjassa nykyään presidenttinä, toimesta.

        Päinvastoin, juuri tälläisten suorien ja yllättävien kuolemien vuoksi Pako pysyy tasaisen hyvänä sarjana aitoutensa puolesta, jotkut muut seikat taas ovat kuin satukirjasta.

        Mutta yhtäkkiset päähenkilöiden kuolemat.. HERKKUA!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      68
      3011
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      91
      2813
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      49
      2057
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1515
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1309
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1288
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1281
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1233
    9. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1202
    10. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      17
      1188
    Aihe