Aletaanko nyt kaiken kyttäämisen ja uhkailun jälkeen vielä julkaista ihmisten nimiä, joilla ei ole tv-lupaa. Meinasin ostaa digiboksin, mutta kannankin tv:n kierrätykseen.
APUA
Tv-lupa
111509
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
jo yli vuosi sitten. Pärjännyt ihan hyvin, vaikka ihmiset pitävätkin friikkinä. Sinänsä ihan sama, minä pitävät, itse kun itseni tiedän.
LOL! Kierrätykseen vaan, kikkelis kokkelis.
Toiset maksavat sinun vilpistelysi takia enemmän. Lupamaksu voisi olla pienempi jos kaikki sen hankkisivat.
Pummilla matkustaja olet.
paskaa jauhat sinä. mikään ei halpene, se on varma.
suomalaisista on tullu täysiä pellejä, kaikki hyväksytään mukisematta.auton käyttö maksut, tupakoinnin kiellot, verojen nostot jnee...
ja sinä kuulut juuri niihin rottiin. p.s. olen maksanut maksuni. hehe
Paskan marjat. Jos kukaan ei maksa, ei tarvitsisi kenenkään maksaa. Itse en ole koskaan maksanut enkä maksa.
sinä olet itse just sitä mitä moitit toisten olevan, olet suorittanut velvoitteeksi kokemasi maksut jo. Kuka se sitten hyväksyy kaiken nielemättä kuin ne, ketkä maksavat jokaisen lipun ja lapun mitkä luukusta putoaa yhtään kyseenalaistamatta?
mutta,enpä ainakaan minä anna nimeäni julkaista.Vittujakos se kenellekään kuuluu kuka maksaa ja kuka ei!Ja eikös se ollu niin päin,että ne julkasee niiden nimet kuka sitä maksaa...no hällä väliä mun nimeä ne ei julkase kumminkaan.
hahahaha yks lisäsyy olla maksamatta TV-lupaa, emmä millekään listalle nimeäni anna. Sitäpaitsi telkkarista tulee käytännössä pelkkää kakkaa, netti riittää ihan hyvin.
Ja täyttä ihmisten vedätystä että muka toiset joutuu maksaa enemmän kun kaikki ei maksa! hah hah! Ihan sama kun sähkön/bensan hinta nousee kaikilla mahdollisilla syillä, muttei välttämättä laske vaikka mitä tapahtuisi!
Tyhmien suomalaisten vedätystä! Maksakaa vain ylen roska-ohjelmista! Minä olen ainakin siinä säästänyt kun en ole sitä maksanut 37 vuoteen.
Aivan sama vaikka julkaisisi nimen iltalehden kannessa, mitä väliä? Ei se mikään moraalikysymys ole, ei sitä hävetä tarvi.
Minunkin nimi olisi siinä listassa vaikka lupa löytyy.
Lupa on firman nimissä. Myös toinen ihminen voi maksaa luvan vaikkei asuisikaan asunnossa. Tai avopuoliso. Tai... mahdollisuuksia on monia, parempi olisi julkaista osoitteet!
...köyhä olet;)
Jos sinulla on yksikin "vihamies" se sinut kohta käräyttää... :0
Juu seuraavaksi ne voisivat julkaista listan kenellä ei ole kalastuslupaa, aseenkantolupaa, rakennuslupaa, hissiurakointilupaa, tulityökorttia, jne.