Saatana on Jumala

Saatana on se joka on kusettanut meitä alusta lähtien. Siis Saatana on olemassa, mutta raamatun yhwh ei ole olemassa. Jokainen tarkkanäköinen raamatun tutkija huomaa, että Raamatun takana on juuri tuo Saatana, joka on se jonka kuvaksi ihminen luotiin.

Tervetuloa joukkoon iloiseen. Tässä linkki totuuden etsijöille. Etsivä löytää ja kolkuttavalle avataan-)

http://www.churchoflucifer.org/
8324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

testissä on kaksi osaa, ensimmäisessä annetaan mahdollisuus Jumalalle.

1. Rukoile ääneen Jumalaa käyttämällä sanoja yhwh tai Jeesus ja pyydä syntejäsi anteeksi ja etene muutenkin Jeesuksen antaman mallirukouksen mukaan. Toista rukouksesi päivittäin moneen kertaan ja muistathan olla vilpittömästi rehellinen, katuva ja nöyrä rukouksissasi.
Sitten odota se aika jonka hermosi nöyränä kestävät


2. Rukoile Saatanaa ja pyydä vastausta, muuta ei tarvita kunhan rukoilet ääneen.



Eli, ensin on annettu mahdollisuus "Jumalalle" ja vasta toiseksi Saatanalle. Kokeilkoon ken uskaltaa;). Voin vihjata, että jos ensimmäisessä vaiheessa Jumala vastaa on tuo Jumala sama kuin Saatana=)

Äänestä
  • Vetäiseppä alahuuli pääsi yli ja nielaise. Sillä sinustakin päästään. :P

    Äänestä

  • Pakana kirjoitti:

    Vetäiseppä alahuuli pääsi yli ja nielaise. Sillä sinustakin päästään. :P

    Varo, tai usutan 10000 x 10000 demonia kimppuusi, joten älä kuule rupee ryppyileen mulle ;p

    Äänestä

ootko kova jätkä?

Äänestä

saatana on tosin tämän maailman ruhtinas ja jumala varmaan monellekin, jotka eivät vielä Jeesusta Kristusta tunne

tosin lucifer halusi kerran olla "kuin Jumala" mutta huonostihan ne lahkokokeilut alkoivat heti tykkänään. tosin se piru vei yhden kolmanneksen Jumalan palvelijoista mukanaan omaan lahkoonsa, joka oli lajissaan ensimmäinen, ja tuskin se on toimettomana pysytellyt kaiket nämä vuodet, kunnes viimein kuuma paikka odottaa...

Äänestä

Kerropa se ennen kuin alat noita käsitteitä syytämään.

Äänestä

mutta mitä saatana vastustaisi ja kiusaisi jos olisi todellinen jumala?
Miksi moinen vaiva?

Äänestä

Minun mielestäni saatana on meissä kaikissa piilevä voimavara.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Damien kirjoitti:

Saatana on se joka on kusettanut meitä alusta lähtien. Siis Saatana on olemassa, mutta raamatun yhwh ei ole olemassa. Jokainen tarkkanäköinen raamatun tutkija huomaa, että Raamatun takana on juuri tuo Saatana, joka on se jonka kuvaksi ihminen luotiin.

Tervetuloa joukkoon iloiseen. Tässä linkki totuuden etsijöille. Etsivä löytää ja kolkuttavalle avataan-)

http://www.churchoflucifer.org/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu