Hesarin Heikki Hellman ei ajantasalla

2139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

että Suomi Natoon ja sassiin
--------
mutta kantsi muistaa että USA on aina pyrkinyt käymään kaikki sotansa kaikkialla muualla paitsi omalla maaperälään. Nyt Suomea yritetään rekrytoida ison rahan voimalla USA:n sotakoneiston rahoittajaksi ja kannatusmaaksi. Suomi olisikin oivallista ja traditionaalista sotatannerta USA:n sotateollisuuden käyttötarkoituksiin. Suomi on myös tervetullut ja maksukykyinen uusi asiakas USA:n sotateollisuudelle, jonka osakeita monet suomalaisetkin päättäjät ja politikot omistavat. Suomen apu on niin edeleen tervetullutta niissä sodissa, jotka USA aloittaa ja jotka NATO-maat joutuukin yllättäen hoitamaan loppuun, kuten Afkanistanissa on käynyt.

NATO-jäsenyydellä on mahtavia kannattajia Suomessa. On Martti Ahtisaarta, Paavo Lipposta ja Aatos Erkkoa, jonka isoisää J.K.Paasikivi syytti Suomen talvisodasta. Paasikivi nimitti talvisotaa "Erkon sodaksi". Ilmeisesti Aatos on hakemassa jonkinlaista revanssia Venäjästä, koska puolueettomuus ei hänelle tunnu riittävän? Erkko omistaa Helsingin- ja Ilta-Sanomat sekä TV 4 kanavan. Hänen lonkeronsa ylettyvät pitkälle myös kaikkiin muihin medioihin, jotka varmasti tulevat kyseenalaistamaan Suomen puolueettomuutta ja puhumaan NATO-jäsenyyden puolesta.
Ja Venäjästä yritetään luoda vihollista eikä Putinin hyvistä töistä kerrota mitään. Oligarkkien tekemät murhatkin kaadetaan hänen niskoilleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uusin Suomi kirjoitti:

http://keskustelu.kauppalehti.fi/42/0x100020/keskustelu/thread.jspa?threadID=47720

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu