pysäköintilippu ja siirto

Jo ostaa pysäköintilipun kadulta A vaikka tunniksi ja haluaa siirtää kohta autonsa kadulle B. Pitääkö ostaa uusi pysäköintilippu vai päteekö sama lippu auton siirtämisen jälkeenkin mikäli aikaa vielä on jäljellä?
2386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos pysäköintialueen omistaja ja maksutariffi on sama, lipukkeen pitäisi kyllä kelvata.

Äänestä

Vallantunne on valhetta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jjjoooop kirjoitti:

Jo ostaa pysäköintilipun kadulta A vaikka tunniksi ja haluaa siirtää kohta autonsa kadulle B. Pitääkö ostaa uusi pysäköintilippu vai päteekö sama lippu auton siirtämisen jälkeenkin mikäli aikaa vielä on jäljellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu