mä kerron mun kilppareista

mulla on 2 punakorvakilpparia dooku ja kapu!vähän
aikaa sitten niillä oli lepokausi jolloin ne ei syöny paljon mitään. dooku on vaan kauheen arka.
kapu on huomattavasti rohkeempi! haluisin alkaa sähköposti-vaihtoon konnien omistajien kaa! t:ella konnat
2161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siis punakorvakilpikonnaa. Toinen on tyttö ja toinen poika. Poika on todella aktiivinen ja utelias. Tykkää käppäillä ympäri kämppää ja köllötellä lämpölampun alla. Tyttö on vähän arempi, vaikka sekin tykkää kyllä kävellä asunnossa ympäriinsä. Välillä se kuitenkin hakeutuu mieluummin piiloon. Sekin tykkää olla lämpölmpun alla, mutta ei yleensä kiipeä maapaikalleen jos ei ole aivan hiljaista. Molempien herkkua ovat pakaste katkaravut!

Äänestä
  • kiva!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ella kirjoitti:

mulla on 2 punakorvakilpparia dooku ja kapu!vähän
aikaa sitten niillä oli lepokausi jolloin ne ei syöny paljon mitään. dooku on vaan kauheen arka.
kapu on huomattavasti rohkeempi! haluisin alkaa sähköposti-vaihtoon konnien omistajien kaa! t:ella konnat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu