Puku kertoo kantajastaan.

Puku kertoo paljon ihmisestä ja hänen arvomaailmastaa, sekä luotettavuudestaa. Se kertoo myös elämäntyylistä ? Vaate tekee ihmisen !

http://www.yle.fi/uutiset/24h/id45519.html
178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Vaatetus on tärkeä osa identiteettiä myös romanimiehillä. 1930-luvulla he omaksuivat autoilijamuodin koppalakkeineen. Tästä periytyy raviradoilta tuttu lippalakkipäinen hevosmiestyyli. Allan Lumberg suosii urbaanimpaa suuntausta:

- Suorat raidalliset housut, mieluimmin liituraitaiset. Kravatti ja pusakka. Bisnestyyli, Lumberg kuvailee."

Bisnestyyli, ei vittu xD

"ostatsie hevosen?"

"no entä teepaian?"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muoti on in. kirjoitti:

Puku kertoo paljon ihmisestä ja hänen arvomaailmastaa, sekä luotettavuudestaa. Se kertoo myös elämäntyylistä ? Vaate tekee ihmisen !

http://www.yle.fi/uutiset/24h/id45519.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu