Oikeasti, miten tämän voi perustella?
http://www.nettiauto.com/simple_dealer/viewVehicle.php?id_car=864370&id_template=6&sitelang=2&PN[0]=list_dealer&PL[0]=http://www.nettiauto.com/listDealer.php&PN[1]=owner_vehicle&PL[1]=simple_dealer/6.php?id_user=268727@id_template=6
Missä menee raja? JOs ihminen ei tiedä mitään autojen hinnoista, voiko tätä kutsua oikeuden mukaiseksi hinnaksi?
Onko tämä
8
1578
Vastaukset
Viaton näppäilyvirhe nettisuvulla, tuossa pyynnissä on yksinkertaisesti tullut hinnan alussa oleva 9 kahteen kertaan. Kyllä se siitä pian korjaantuu, kunhan huomaavat.
Don't panic,
Master Eq- Master Eq-Online
Katoppas Master Eq muitten autojen hintoja kyseisessä lafkassa. Ei todellakaan ole mikään näppishäiriö ilmoituksessa.
Kortsumäen auto on jo legenda pyyntihinnoistaan johtuen.
Sääli vaan, jos joku hintatiedoton ummikko menee sieltä autonsa ostamaan suoralla kaupalla ilman vaihdokkia. Ihan pikkasen vaan tulee maksaneeksi ylihintaa verrattuna muiden autoliikkeiden hintoihin.
- kevät...
Siis toi on oikeesti niiiin kipeetä tuo hinnoittelu, ett ihan sattuu oikeesti.
Jokainen kai saa hinnoitella tuotteensa, kuinka haluaa. Jos ne jäävät käteen, niin oma vikansa.
Ihme keskustelua, tällä samalla palstalla värikkäin sanakääntein kritisoidaan popcaaria liian halvoista hinnoista ja kortsumäkeä liian kalliista. Ihan totta hei, ketä kiinnostaa?
Vapaan markkinatalouden hienous on, että jos kauppa käy niin hinnat ovat oikein. Ei kannata noita ilmoituksia sitten edes lukea, jos ahdistaa.
Master Eq- katsella noita
MasterEq kirjoitti:
Jokainen kai saa hinnoitella tuotteensa, kuinka haluaa. Jos ne jäävät käteen, niin oma vikansa.
Ihme keskustelua, tällä samalla palstalla värikkäin sanakääntein kritisoidaan popcaaria liian halvoista hinnoista ja kortsumäkeä liian kalliista. Ihan totta hei, ketä kiinnostaa?
Vapaan markkinatalouden hienous on, että jos kauppa käy niin hinnat ovat oikein. Ei kannata noita ilmoituksia sitten edes lukea, jos ahdistaa.
Master Eqhintoja ja todeta että taisin tehdä hyvät kaupat, kun muualta ostin.
Eihän tuolta yhtään autoa kukaan voi noilla hinnoila ostaa, mikäli osaa internetillä hakea vastaavien autojen todellisia hintoja.
- aika
Joku voisi tietysti vinkata niille, että muualla ollaan jo ihan kiltisti siirrytty euroaikaan;) Ilmeisesti aamulehti on jäänyt lukematta juuri kriittisenä päivänä. No ei, saahan sitä myydä sillä hinnalla kuin haluaa, mutta jotenkin nuo markkoina korreloisi paremmin.
- J.Stalin
Eikös tuo Korsumäen Auto ole ns. "virallinen maahantuoja"?
Heidän pyyntihintansa vaikuttavat GreyHen-taulukkoihin, joiden avulla puolestaan lasketaan tuontiautojen vero.
Noiden hintapyyntien päätarkoitus lienee pitää Suomi puhtaana Toyotien yksityistuonnista.
Ko auton varmaan saa mukaansa 50% alennuksella jos tarjoaa käteistä rahaa. - ******
niin tästä lähtisi pikkasen halvemmalla, vaikka vähän vanhempi onkin:
http://www.nettiauto.com/simple_dealer/viewVehicle.php?id_car=966283&id_template=6&sitelang=2&PN[0]=list_dealer&PL[0]=http://www.nettiauto.com/listDealer.php&PN[1]=owner_vehicle&PL[1]=simple_dealer/6.php?id_user=268727@id_template=6
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.152105Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0162001664Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1681604Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1011379Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno391229Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas1511020Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu49992- 84968
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.144879Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13857