Oikeasti, miten tämän voi perustella?
http://www.nettiauto.com/simple_dealer/viewVehicle.php?id_car=864370&id_template=6&sitelang=2&PN[0]=list_dealer&PL[0]=http://www.nettiauto.com/listDealer.php&PN[1]=owner_vehicle&PL[1]=simple_dealer/6.php?id_user=268727@id_template=6
Missä menee raja? JOs ihminen ei tiedä mitään autojen hinnoista, voiko tätä kutsua oikeuden mukaiseksi hinnaksi?
Onko tämä
8
1586
Vastaukset
Viaton näppäilyvirhe nettisuvulla, tuossa pyynnissä on yksinkertaisesti tullut hinnan alussa oleva 9 kahteen kertaan. Kyllä se siitä pian korjaantuu, kunhan huomaavat.
Don't panic,
Master Eq- Master Eq-Online
Katoppas Master Eq muitten autojen hintoja kyseisessä lafkassa. Ei todellakaan ole mikään näppishäiriö ilmoituksessa.
Kortsumäen auto on jo legenda pyyntihinnoistaan johtuen.
Sääli vaan, jos joku hintatiedoton ummikko menee sieltä autonsa ostamaan suoralla kaupalla ilman vaihdokkia. Ihan pikkasen vaan tulee maksaneeksi ylihintaa verrattuna muiden autoliikkeiden hintoihin.
- kevät...
Siis toi on oikeesti niiiin kipeetä tuo hinnoittelu, ett ihan sattuu oikeesti.
Jokainen kai saa hinnoitella tuotteensa, kuinka haluaa. Jos ne jäävät käteen, niin oma vikansa.
Ihme keskustelua, tällä samalla palstalla värikkäin sanakääntein kritisoidaan popcaaria liian halvoista hinnoista ja kortsumäkeä liian kalliista. Ihan totta hei, ketä kiinnostaa?
Vapaan markkinatalouden hienous on, että jos kauppa käy niin hinnat ovat oikein. Ei kannata noita ilmoituksia sitten edes lukea, jos ahdistaa.
Master Eq- katsella noita
MasterEq kirjoitti:
Jokainen kai saa hinnoitella tuotteensa, kuinka haluaa. Jos ne jäävät käteen, niin oma vikansa.
Ihme keskustelua, tällä samalla palstalla värikkäin sanakääntein kritisoidaan popcaaria liian halvoista hinnoista ja kortsumäkeä liian kalliista. Ihan totta hei, ketä kiinnostaa?
Vapaan markkinatalouden hienous on, että jos kauppa käy niin hinnat ovat oikein. Ei kannata noita ilmoituksia sitten edes lukea, jos ahdistaa.
Master Eqhintoja ja todeta että taisin tehdä hyvät kaupat, kun muualta ostin.
Eihän tuolta yhtään autoa kukaan voi noilla hinnoila ostaa, mikäli osaa internetillä hakea vastaavien autojen todellisia hintoja.
- aika
Joku voisi tietysti vinkata niille, että muualla ollaan jo ihan kiltisti siirrytty euroaikaan;) Ilmeisesti aamulehti on jäänyt lukematta juuri kriittisenä päivänä. No ei, saahan sitä myydä sillä hinnalla kuin haluaa, mutta jotenkin nuo markkoina korreloisi paremmin.
- J.Stalin
Eikös tuo Korsumäen Auto ole ns. "virallinen maahantuoja"?
Heidän pyyntihintansa vaikuttavat GreyHen-taulukkoihin, joiden avulla puolestaan lasketaan tuontiautojen vero.
Noiden hintapyyntien päätarkoitus lienee pitää Suomi puhtaana Toyotien yksityistuonnista.
Ko auton varmaan saa mukaansa 50% alennuksella jos tarjoaa käteistä rahaa. - ******
niin tästä lähtisi pikkasen halvemmalla, vaikka vähän vanhempi onkin:
http://www.nettiauto.com/simple_dealer/viewVehicle.php?id_car=966283&id_template=6&sitelang=2&PN[0]=list_dealer&PL[0]=http://www.nettiauto.com/listDealer.php&PN[1]=owner_vehicle&PL[1]=simple_dealer/6.php?id_user=268727@id_template=6
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.624794Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk2523623Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2633337Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1123263Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie332366- 1011558
Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1221451- 1711216
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA771104Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."341011