Kokoomuksen

Ruotsista ei rehtiä kokoomuslaista löydy, eikä taida olla sen paremmin asiat Suomessa!

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2006/10/477797
5186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kummallista. oikeisto jyllää, laista ja järjestyksestä viis!

Äänestä

kestä häviötä...

Äänestä
  • ???? kokoomus on antanut taas kerran näytöt rehellisestä suomalaisesta menttaliteetista. huonosti käy kokkeliporukalle vaaleissa. kyllä varmasti painaa nuo ruotsinkin suoraselkäiset kokoomuslaisetkin suomen vaaleissa.

    Äänestä

  • Kokoomus voittaa ylivoimaisesti valehtelussa!

    Äänestä

Kokoomuslainen on vasta silloin rehellinen, kun vaalien alla myöntää julkisesti (esim. vaalitentissä) kyykyttävänsä tavallista kansaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


malliin! kirjoitti:

Ruotsista ei rehtiä kokoomuslaista löydy, eikä taida olla sen paremmin asiat Suomessa!

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2006/10/477797

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu