Sammumisesta

Ii-taippi

Millaisesta viina määrästä sammun?
Olen mies 32 vuotta ja painan 74 kiloa.
Ja en ole viiteen vuoteen juonut eli
maksa ei ole alkanut kestämään viinaa.
Eli tarkoituksena olisi vetää kerralla kaikki
ja sammua.
Antakaa viinan merkki ja määrä kuinka paljon juon?

4

640

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rintaäänellä

      Tuon rajan selvittäminen kuuluu typerimpiin asioihin, mitä ihminen voi tehdä.

      Siitä huolimatta (tai sen takia) olen koettanut ottaa asiasta selvää kauemmin kuin sinulla on ikää. Varsin usein huonolla menestyksellä.

      Liika on aina liikaa, mutta kohtuus on liian vähän.

      • J.Uopponalle

        Yes, viinaa kannattaa vetää silloin kun sitä kestää ja kun se maistuu hyvälle. Kun viina lakkaa maistumasta ei kannata juoda väkisin, vaan on hyväksyttävä että nyt tuli raja vastaan. Kaikilla meillä se raja on eri tilanteissa erilainen.Hyvää viinapätä ei ole, on vain immeisiä, jotka ottavat erilailla.


      • Ii-taippi
        J.Uopponalle kirjoitti:

        Yes, viinaa kannattaa vetää silloin kun sitä kestää ja kun se maistuu hyvälle. Kun viina lakkaa maistumasta ei kannata juoda väkisin, vaan on hyväksyttävä että nyt tuli raja vastaan. Kaikilla meillä se raja on eri tilanteissa erilainen.Hyvää viinapätä ei ole, on vain immeisiä, jotka ottavat erilailla.

        Tässä on tarkoituksena se että nukahtaisin
        koska kärsin nukahtamisvaikeuksista.

        Ja olen kokeillut nukahtamiseen jotain tuotteita ja ne
        eivät ole tehonneet.


      • chico
        Ii-taippi kirjoitti:

        Tässä on tarkoituksena se että nukahtaisin
        koska kärsin nukahtamisvaikeuksista.

        Ja olen kokeillut nukahtamiseen jotain tuotteita ja ne
        eivät ole tehonneet.

        tiedät varmaan itsekin kuinka nuijalta ratkasulta kuulostaa juoda niin pitkään kun sammuu. jos liuotinmyrkkyä juo niin paljon et sammuu ni se on joko helvetin pahaksi maksalle tai sitten on nirri veks.
        et jollei urheilu auta ni marssippa lääkäriin hankkimaan tenoxia tai muuta unilääkettä äläkä tällasilla palstoilla tollasta ratko.
        aivoja mies!!!käytä AIVOJA!!!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      201
      9599
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      31
      4365
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      113
      3936
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      97
      3817
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      201
      3347
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      18
      2827
    7. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      122
      1357
    8. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      70
      1327
    9. Mistä tietää että mies on kiinnostunut?

      Millaisista merkeistä olette huomanneet?
      Ikävä
      90
      1154
    10. Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!

      Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      1141
    Aihe