Johto shokissa

Kokoomuksen johto on selvästi shokissa viime aikaisista tapahtumista. Shokissa ihminen (tässä tapauksessa Katainen) kieltää ikävät asiat ja haluaa lakaista ne pois mielestään.
Aivan oikeasti, kokoomuksen maineen voi pelastaa vain se, että johtohenkilöt vaihdetaan kokonaisuudessaan uusiin. Jos näin ei käy, ihmiset muistavat kokoomuksesta aina nämä rötöstelijät ja huonon puheenjohtajan. Seurauksena voi olla vain ja ainoastaan kannatuksen selkeä putoaminen.
3137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

että niin Jaskari kuin tämä seuraaja kertovat KAIKKI totuudenmukaisesti.

Äänestä
  • On totta, että Jaskarin ja Tujusen on näytettävä suoraselkäisyytensä ja kerrottava täydellinen totuus tapahtumista. Se helpottaisi, minulle niin rakkaan puolueen tilannetta. Jos odotetavissa ollut selkeä vaalivoitto näyttää nyt menetetyltä mahdollisuudelta, on meillä vielä yksi ässä hihassa, Niinistö. Nyt kaikki vähänkin kokoomusmieliset pyytämään Niinistö puheenjohtajaksi. Katainen voi alkaa myymään hymypoika patsaita kauppatorilla.

    Äänestä

  • mutta ei kaikkea kirjoitti:

    On totta, että Jaskarin ja Tujusen on näytettävä suoraselkäisyytensä ja kerrottava täydellinen totuus tapahtumista. Se helpottaisi, minulle niin rakkaan puolueen tilannetta. Jos odotetavissa ollut selkeä vaalivoitto näyttää nyt menetetyltä mahdollisuudelta, on meillä vielä yksi ässä hihassa, Niinistö. Nyt kaikki vähänkin kokoomusmieliset pyytämään Niinistö puheenjohtajaksi. Katainen voi alkaa myymään hymypoika patsaita kauppatorilla.

    Juu, ei tuo nykyinen puheenjohtaja luottamusta ole koskaan herättänyt. Tuntuu, että hänen myötään Kokoomuksen viimeinenkin uskottavuus on kadonnut. Missä on poliittinen kokoomus ja sen OIKEAT poliitikot, jotka vastuunsa myös kantavat? Nyt on vain noita oman etunsa tavoittelijoita ja lisää on maakunnista näköjään tulossa tyrkylle eduskuntaan keväällä. O temporaa..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huolestunut todellakin kirjoitti:

Kokoomuksen johto on selvästi shokissa viime aikaisista tapahtumista. Shokissa ihminen (tässä tapauksessa Katainen) kieltää ikävät asiat ja haluaa lakaista ne pois mielestään.
Aivan oikeasti, kokoomuksen maineen voi pelastaa vain se, että johtohenkilöt vaihdetaan kokonaisuudessaan uusiin. Jos näin ei käy, ihmiset muistavat kokoomuksesta aina nämä rötöstelijät ja huonon puheenjohtajan. Seurauksena voi olla vain ja ainoastaan kannatuksen selkeä putoaminen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu