kepullako ei huolta Venäjästä ?

esitti huolensa oligarkkien teettämistä murhista mutta tajusiko hän ettei Putin ollut niiden takana ?

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000352&posting=22000000020612753
395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

se kenenkin takana on? Vai oletko kenties itse palkkamurhaaja, tai murhien teettäjä?

Muistuu mieleeni eräs Speden vanha juttu, jossa hän esitti suomalaista poliitikkoa, joka tinkasi Stalinilta (Simo) erinäisiä asioita, ja sanoi olevansa närkästynyt siitä sekä tästä, johon Simo (siis tämä Stalin) sanoi:

- no, entä sitten?

Äänestä
  • hyvin.Hyvä kun mainitsit.Olisi mainio asia kun nyt esittäisivät uusintana.Nyt olisi ajankohtainen.

    Äänestä

käskyttää! Rappari, kaikkihan sen jo tietää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vanhanenhan kirjoitti:

esitti huolensa oligarkkien teettämistä murhista mutta tajusiko hän ettei Putin ollut niiden takana ?

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000352&posting=22000000020612753

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu