Olisi tarkoitus laimentaa mietoa viinaa Salmari snapsia, mutta en tiedä oikein mihin juomaan sitä laimentaisin.. Mahdollisesti mehu, maito, vesi?
Luuletteko, että maku "tuhoutuu", kun yrittää virityksiä keksiä? Omia kokemuksia?
Tykkään itse salmiakista paljon, mutta tuo 21 prosenttinen on vähän liian jytyä silti minulle..
Salmiakki snapsin laimennus
3
4213
Vastaukset 3
- mun herkku
Baarista kun tilaa 4 cl salmaria ja loput maitoo oi että on namia. joidenkin meielstä se kyllä amsituu yskänlääkkeele. niin ja se salmari pitää oilla itsetehtyä, eli turkinpippuria ja viinaa, ei sitä mitä alkosta saa. alkon salmariin ku menee maitoo laittaan sekaan , hyi hyi.
- Pekkakx
Koitappa laittaa kuulen ihan vettä, laimennat sitten ihan oman maun mukaan, ja varmasti maistuu salmiakki...
- snowglitter
Koska kyseinen kysymys löytyy googlehaussa salmiakin seassa, näin tämän. Kokeileppa batteryllä, drinkin nimi Punainen Kala. Voi lisätä myös karpalomehua/limua, ja nimi tulee Kaatissäkin punaisista kala-karkeista.
http://www.drinkkiklubi.com/ainesosa/vodka_salmiakki/drinkkiohjeet/
http://www.drinkkiklubi.com/ainesosa/siirappi_salmiakki/drinkkiohjeet/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 971645
- 721264
- 901242
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois2781026- 95939
- 44937
- 81802
- 49787
- 55763
- 45705