Kathryn Kuhlman

Kuka hän on?
5565
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • Joku vuosi sitten jouduin henkiseen taisteluun ,näiden kahden mailman väliin ,kysymyksessä on nyt suomalaiset tunnetut esi rukoilijat, pelkään että sama henki joka oli kathryn kullmanin voima on myös näiden ,surulisinta oli huomata erän jo erän vanhan esirukoilijan olevan poissa siitä raitista julistuksesta joka on raamatussa, tapasin hänet hiljattain erässä evlut kirkon ilta tapahtumassa ja sain mahdolisuuden puhua hänen kanssaan jälkenpäin.

    ongelmalisinta on että he eivät anna itseään koetella raamatun opettaman tavan mukan van JOS ANTAVAT NIIN JOKU TUTTU YSTÄVÄ TEKEE SEN ja loukkantuvat syvästi,jos joku toinen heitä arvostelee raamatun valossa.

    En ole vielä nähnyt semmosta julistajaa tai parantajaa joka on suomen taivan alla joka tekee tai sanoo olevansa JUMALAN välikappaleena näissä suurissa paranuksissa,joka puhtaasti ja kiistettömästi TOIMISI JUMALAN TAHDON MUKAN,
    JUMALAN TAHDOSTA KYLLÄ PUHUTAN JOPA NÄISSÄ PARANNUS ILLOISSA,MUTTA EI RUKOILLA NIITÄ TAPAHTUVAKSI. siis missä on ISÄ MEIDÄN RUKOUS,ja siihen perustuva rukous missä annetaan JUMALALLE LOPULINEN PÄÄTÖS VALTA.

    Äänestä

poppamiehen edeltäkävijä, joka petkutti ihmisiä niin kuin nykyinenkin poppamies, joka on Benny Hinn nimeltään. Hinn on tunnustanut hakevansa tämän edeltäjänsä ja oppiäitinsä haudalta voitelunsa. Joten vainajavoitelussa ollut nainen oli kysymyksessä kun Katryn Kuhlmannista puhutaan.
lukemista löytyy
http://koti.mbnet.fi/hulk/lainaukset/kuhlman.html

Äänestä

dear heart, palstalla oot saanut blah blah ja blah vastauksia. Tuomitsijat tulivat koloistaan, ei tietoa mutta paljon luuloja. Jumala yksin tulee tuomitsemaan ja palkitsemaan Kuhlmanin kuten minutkin.

Äänestä

nainen, joka 1970-luvun alkupuolella järjesteli USA:ssa ns. ihmekokouksia, joissa väitettiin tapahtuneen mm. sairaudesta parantumisia. Oli tuolloin karismaattisissa piireissä paljon "tapeetilla".
Ainakin "Leo Mellerin firma", Kuva ja Sana kustansi 70-luvun puolivälissä Kuhlmanin kirjoja ja kasetteja, mm. Kathryn Kuhlman/Leo Meller/Maria Schulgin, Raportti ihmeestä; Ensimmäinen ja viimeinen ihme, ym.
Ainakaan "Raportti ihmeestä"-kirjasta ei näytä äkkipäätä katsoen löytyvän kunnollisia asia- ja taustatietoja Kuhlmanista; pikemminkin kirja vaikuttaa jotenkin sensaatiohakuiselta uskonnolliselta mainostamiselta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kertokaa hänestä kirjoitti:

Kuka hän on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu