Olen kuullut että jokin pankki antaa muutaman satasen lainan opiskelijoille ja työttömille.Olen itse sairaslomalla ollut vuoden ja nyt tarvitsisin 300e asunnon takuuvuokraa varten.
Kiitos vastauksista!!!
Kiitos vastauksista!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei kannata pankista noin pientä lainaa, käsittelykulut suuret. Suosittelisin kyselemään sukulaisilta ja sovi koroitta vaikka 50e kuussa takas. www.credit24.fi saat varmaan myös jos luottotietosi ok, vaikket olekaan töissä. Kulut sielläkin kovat. Myös toimeentulotukea kannattaisi ensin kysyä.
Sosiaalitoimistosta ehkä. Kyllä pankkikin voi avata esim.luotollisen tilin. Se tarkoittaa, että voit ylittää tilisi 300 euroa, korko tässä olematon. Mulla on tällainen. Paikallisosuuspankki esim.