missä tornion sosialitoimiston ihmis oikeus

kuka vastaa
2146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Läänin hallitus karttaa vastaamista, anna heidän ymmärtää valittavasi eduskunnan oikeus-tai apulaisoikeusasiamiehelle.Muista esittää todisteet.
Sen tiedän, että sosiaali-ja terveysministeriö on omiensa puolella.Voithan toki kokeilla heidän tutkia asiaa.
Lopuksi jos mikään ei auta käräjille vain sillä en usko, että ihmisoikeustuomioistuin suoraan ottaa asiaa käsiteltäväksi.
Siellä Suomi on ottanut tukkaansa tyhmyydestä monta kertaa.

Äänestä
  • eoa-tutkii 6§ jopa kolmevuotta linnaa.
    todisteen on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


läänin halitus ei vastaa he... kirjoitti:

kuka vastaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu