ulosoton suojaosuus

hei. osaako joku laskea paljonko ulosotto saa viedä mun palkasta näillä tiedoilla: netto 1200,yksi alaikäinen lapsi huollettavana. ikuisesti kiitollinen vastauksesta.
41021
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hei,

Saa viedä 284,20 Euroa.

Äänestä

vuoden loppuun: 319,73 euroa kuukaudessa
1.1.2007 lukien: 303,75 euroa

Äänestä
  • Suojaosuus nyt 773,70 euroa
    eli:
    1200e - 773,70e = 426,30 e, josta 3/4 on 319,73 e


    Suojaosuus 1.1.2007 lukien 795 euroa
    eli:
    1200e - 795e = 405 e, josta 2/3 on 270 euroa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


taihna kirjoitti:

hei. osaako joku laskea paljonko ulosotto saa viedä mun palkasta näillä tiedoilla: netto 1200,yksi alaikäinen lapsi huollettavana. ikuisesti kiitollinen vastauksesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu