Yano

muuERi

Minkä ikäisille Yano on suunnattu? Millaista musiikkia siellä soi?

7

2710

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • noKKela SananKÄyttöJÄ

      vauvasta vaariin, soi mitä soi

      • Dinkelisgon

        olet huumorikas kun höpsyisen hasuulin vastaustuli.


    • Jaana112

      Jos RT:tä pidettiin vielä vuosi sitten Järvenpään teinihelvettinä, niin sama porukka on siirtynyt Yanoon. Ennen kävi vanhempaa porukkaa, mut uudistuksen jälkeen keski-ikä 18wee-tyypit löysivät tiensä sinne eikä loppua näy. Musiikki on tämän päivän discojumputusta, ei sinänsä mitään vikaa. Mut jos käy toivomas jotain vähän vanhempaa discoa, niin dj kattoo kieroon, toisin kuin muissa paikoissa. Vissiin aika tiukat ohjeet musiikkilinjan suhteen, ettei teinit säikähdä ja karkaa muualle. Ahdas paikka varsinkin lauantaisin.

      • Ratsupoliisi King

        Tarkoitat Yanon alakerran "RT"-puolta, joka jo nimensäkin puolesta on juuri sitä - shaibaa. Alakerrassa on myös rock-puoli, jonka musiikki on jo monipuolisempaa ja rankempaa. Ei kuitenkaan Radio City -henkinen suppea soittolista, vaan rokki ja hevi soi laidasta laitaan.
        Yläkerrassa soi kaipaamasi vanha disco, funky ja bossanova. Siellä DJ:t ottavat toiveita vastaan ja levyt vaihtuvat joka viikonloppu.
        Turvallisinta on siis pysyä yläkerrassa.


    • Anonyymi00005

      Hyvin irtos pillua yanosta sekä RT:stä vuosina 2006-2007. Silloin tuli pyörittyä siellä paljon ja roudattua ämmiä kotiin nussittavaks. Paljon ihanan laihoja mimmejä ja kireitä pilluja tuli maisteltua.

      • Anonyymi00007

        Oliko nekään pestyjä?

        Meditatiivinen matka.


      • Anonyymi00008

        Toivottavasti ei tullut sukupuolitauteja


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      14
      2069
    2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1425
    3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      106
      1399
    4. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1245
    5. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1192
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1017
    7. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      1016
    8. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      991
    9. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      56
      984
    10. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      335
      973
    Aihe