Hakekaapa youtube.comista sanoilla "highway accident" ja katselkaa opetusmateriaalia.
saksan moottoriteiden
ihailijoille
6510
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Aivan vastataavasti hakusanat "Drunk driver" tuo paljon opettavaa materiaalia.
Taaskin oli aamun lehdessä rattijuopoista jotka ovat jääneet kiinni. Ja kun tiedämme että vain promille heistä kärähtää, se tarkoittaa että koko ajan on teillämme tuhansia rattijuoppoja.
...mutta sehän onkin nykyisen liikennepoliittisen mukaan hyväksyttävää, tai ainakin siedettävää. Kunhan eivät aja ylinopeutta. Ja jos ajavat juovuspäissään kolarin, niin tärkeintä on että ei ajeta sitä ylinopeudella ettei vahingot olisi niin suuret.
Mutta ei hätää! Onhan meillä ne kameratolpat jotka pelastavat meidät rattijuopoilta. Rattijuoppo saa nimittäin postitse rikesakkonsa, mikäli vain erehtyy ajamaan ylinopeutta.
Vai että nykyinen liikennepolitiikka hyväksyy rattijuoppouden. Kerrotko, missä voin tutustua viralliseen materiaaliin, josta tämä ilmenee? Esimerkiksi linkki olisi kiva.
Liikennevalotkin pelastavat meidät rattijuopoilta, ja kirjastot tulirokolta.
propagandaa.
Jos asia kerta kiinnostaa, niin hakekaa myös tilastot siitä, kuinka monta onnettomuutta sattuu ajokilometriä kohti minkäkin laisella tiellä.
Näillä tilastoilla ja shokkikuvilla kun voi tietämättömille esittää ihan mitä haluaa.
Saksankin moottoriteillä ajaneena: sitroen.
Suomen kaltaiset moottoritiet ovat erittäin turvallisia, kunhan turvaväliä on edes vähän. Tilastoista näkyy kyllä että saksan moottoriteillä rytisee enemmän.
Meitä on joka lähtöön! Ne joilla on omakohtaista kokemusta ja sitten nämä internetistä kokemuksensa kaivelevat jotka elävät toisten syöttämässä vituaalimaailmassa joka kuvitellaan todelliseksi. Suomen kuvakin muuttuu heti jos hakee vain tehdyt liikenneonnettomuudet, tapot, murhat ja muut onnettomuudet ottamatta lukuun väestön ja liikenteen määrää.
itse siellä kokeilemassa,voit yllättyä.
Mukavaa ajella kun liikenne sujuu ja pääsee autolla päivässä pitkälle.