Lopunajan viimeinen Jumalan

on adventtikansan Ellen White pakanoiden ja nimikristtityjen vastustuksesta huolimatta. Aina Jumalaa, hänen profeettojaan ja uskollisia lapsiaan ovat eniten vastustaneet uskonnolliset ihmiset. Tällä palstalla sen huomaa selvästi. Adventistit ovat Jeesuksen uskovia ja heidän vastustajansa taas perkeleen lapsia:)
6134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei vaan jokainen joka uskoo Jeesukseen Kristukseen omana Herranaan ja syntien sovittajanaan kuuluu Jeesuksen Kristuksen seurakuntaan. Seurakunnasta ei ole väliä. Adventistit, helluntailaiset, ev.lut, katolilaiset, baptistit..kaikki! Jeesus on Herra. Ei mikään kasteteko, sapattiteko, ehtoollisteko tai mikään muukaan teko/käytäntö! Jumala katsoo ihmisen sydämeen, ei tekoihin. Usko Jeesukseen pelastaa. Ei teot. "Yksin armosta, ei tekojen kautta ettei kukaan kerskaisi." Piste!

Siunausta! :)

Valen

Äänestä

UT=uudessa liitossa,ei enää ole profeettoja,vaan profetian armolahjan omaavia,joista sana sanoo,että se on vajavaista.Tämän on Jarlaukin hyväksynyt kommenteissaan.

Äänestä

rohveetta on aena se viimenen rohveetta niin kauvan kun tulloo taas uusi rohveetta, joka on taas se viimenen rohveetta.

Lopun aekoja on taas kestännä pai vuostuhatta. Paavalikkii luuli jotta Jeesus tulla tölömäsöö takasi taevaasta jo hänen elläessään. Siitä asti on melein jatkuvasti joku povanna, jotta nyt se pijan jo tulloo. van eipä oo vielä näkynnä. Niin, jotta näöttää siltä jotta vielä ennättää tulla montahi viimestä rohveettaa, jos entinen meno jatkuu.

Äänestä
  • Mäni vinoon vaikka sai selevöö tekstii lukkee.liekkö huon sisäluku taeto.Oekealla proffeetalla,ei ollut mittään mistä lukkoo,silti heidän proffetiat on laetettu ruamattuun.

    Äänestä

  • hyö kirjoitti:

    Mäni vinoon vaikka sai selevöö tekstii lukkee.liekkö huon sisäluku taeto.Oekealla proffeetalla,ei ollut mittään mistä lukkoo,silti heidän proffetiat on laetettu ruamattuun.

    valtakunnassa oesi semmonen Piplija, jossa on sen viimesimmän rohveetan kirjotukset räntätty mukkaan.
    Niin, jotta on ne nämä viimesimmänki rohveetan kirjotukset aenae jossae Piplijassa.

    Äänestä

  • Ameriikan kirjoitti:

    valtakunnassa oesi semmonen Piplija, jossa on sen viimesimmän rohveetan kirjotukset räntätty mukkaan.
    Niin, jotta on ne nämä viimesimmänki rohveetan kirjotukset aenae jossae Piplijassa.

    Hauskast männöö suap haastaa leikkiä tosissaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


profeetta:) kirjoitti:

on adventtikansan Ellen White pakanoiden ja nimikristtityjen vastustuksesta huolimatta. Aina Jumalaa, hänen profeettojaan ja uskollisia lapsiaan ovat eniten vastustaneet uskonnolliset ihmiset. Tällä palstalla sen huomaa selvästi. Adventistit ovat Jeesuksen uskovia ja heidän vastustajansa taas perkeleen lapsia:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu