http://www.mannerheim.fi/valokuva/13/neptun.jpg
joutumasta Stalinin murhaajien käsiin. Stalin olisi murhannut Suomen kansan ja korvannut sen venäläisillä.
Suomen kansa on nyt kipeästi johtajaa vailla ja tuuliajolla, tarvitsemme uuden Mannerheimin pelastamaan itsenäisyytemme häikäilemättömän ja soluttautuneen puna-armeijan käsistä.
joutumasta Stalinin murhaajien käsiin. Stalin olisi murhannut Suomen kansan ja korvannut sen venäläisillä.
Suomen kansa on nyt kipeästi johtajaa vailla ja tuuliajolla, tarvitsemme uuden Mannerheimin pelastamaan itsenäisyytemme häikäilemättömän ja soluttautuneen puna-armeijan käsistä.
Vastaukset 10
Vanhimmat
opportunisti - hän havitteli ensisijaisesti tsaarin vallan palauttamista.
'Phaedrakin' puhuisi nyt venäjää paremmin jos kansan nousu venäjällä olisi tukahdutettu.
Vanhempani ja isovanhempani olisi tapettu. Tapetusta ei voi syntyä mitään.
Ei olisi myöskään Suomi24:sta eikä mitään mihin liittyisi sana Suomi. Eikä olisi paljon muutakaan. Ehkä joku venäläinen mummu, jonka ainoa mahdollisuus saada juokseva vesi mökkeröön olisi ollut eilen soittaa miljoonien venäläisten kanssa Putinin kerran vuodessa lähetettävään tunnin pituiseen ohjelmaan ja tuurilla toivoa, että olisi niiden kymmenen onnellisen joukossa, joille Putin järjestää juoksevan veden tai jotain muuta.
jos sinua ei olisi, olisi tääkin palsta paljon siistimpi ja mukavampi lukea
että saisit kirjoitta kymmenien nikkiesi kansa yksinään!!!
olivat hyviä kavereita sellaisia tarvittaisiin nykyisinkin ainakin lähi-idässä
rauhasta tänä päivänä.
Mutta iloitsin liian aikaisin.
ainoa, jolla on mahdollisuus valtion ylläpitämässä kopperossa päivystää täällä a-i-n-a!
Jos ei, niin odottele rauhassa, heillä on kiireitä etkä sinä mihinkään karkaa.
Kerrankin olet niin oikeassa kuin ihminen vain voi olla.
Kiittäkäämme todella Mannerheimia ettemme joutuneet tuon murhanhimoisen juutalaishirviö Stalinin käsiin,tuo kauhistuttava uskonto synnyttää tälläisiä juutalaismonstereita kokoajan lisää tähän maailmaan,koko saatanallinen uskonto olisi syytä kieltää sillä haluavathan he meidän kristittyjenkin kuolemaa!!
Mutta kolminkertainen hurraahuuto johtajista parhaimmalle Marskille
HURRAA
HURRAA
HURRAA
"johtajia"
osaan kyllä itsekin johtaa