Mannerheim murhautti

epäonnistuessaan Viipurissa ja PAKENI MAASTA kun monet muut tuomittiin vankilaan sotasyyllisyysoikeudenkäynneissä jonka veturiksi tiedetään Urho Kekkonen.

A. F. Airo Manerrheim-patsaan tilalle.
5343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tilalle kotimaisen lampaan.
Se on hyötyeläin.

Äänestä
  • Vuohi.

    Äänestä

  • Abdullah kirjoitti:

    Vuohi.

    paremmin kuin peitsarihevonen. Sehän ei ole suomalainen.

    Äänestä

  • Abdullah kirjoitti:

    Vuohi.

    hyötyeläin. Kukko?

    Äänestä

  • toinen kotimainen kirjoitti:

    hyötyeläin. Kukko?

    Mannerheim itsekkin oli kovin haitallinen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


suomalaisia sotilaita kirjoitti:

epäonnistuessaan Viipurissa ja PAKENI MAASTA kun monet muut tuomittiin vankilaan sotasyyllisyysoikeudenkäynneissä jonka veturiksi tiedetään Urho Kekkonen.

A. F. Airo Manerrheim-patsaan tilalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu