Vankilalehetystyö

Mitä sanoo sinulle VANKILALÄHETYSTYÖ, sanooko mitään?
Miksi sitä tehdään, miten ja minkä vuoksi.
Tunnetko vankilalähettejä-vankilatyötekijöitä, keitä, kerrotko?
Jotain tietoa saat tutustumalla mm.
www.netmission.fi klikkaamalla vasemmalta ylhäältä Sisälähetys sivuilta.Vankilatyö
Sekä tulevista päivistä www.sko.fi
Kerro, kiitos :)
9291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

tänäpäivänä näistä vankilaläheteistä. On ihmisiä jotka tarvitsevat armahdusta. Emme voi ketään tuomita, vaan armo kuuluu heillekkin. Jollei kukaan heille julista, miten he voivat kuulla.
Kiitos Jumalalle näistä ihmisistä jotka vuosien aikana ovat siellä vierailleet.

Eräs rakas veljeni Herrassa, on juuri vankilatyön kautta tullut uskoon. Toimii tänäpäivänä helluntaipastorina. Hän kirjoitti elämstään kirjoja ja tilitti elämänsä vaikeuksia. Tulivat lähetystyöstä perheensä kanssa tänä kesänä monen monen vuoden jälkeen, jälleen tänne kotimaahan.
Oli hienoa jutella hänen kanssaan ja kuulla miten heillä menee. Uusi elämä saialun hänenkin elämässään Kristuksen sovitustyön kautta.
Uuden elämän mahdollisuus, sitä jokainen ihminen tarvitsee.
Herra runsaasti palvelijoitaan siunatkoon ja antakoon pitkämielisyyttä ja kärsivällisyyttä tässä saralla.

Äänestä
  • -jokainen ihminen on laulun arvoinen,jokainen elämä on tärkeä jne..
    -Lauloi Veikko Lavi aikoinaan...ja niin se on tunnen kanssa muutamia ihmisiä jotka on vankilatyössä ja Herra siunatkoon heidän työnsä !

    Äänestä

Kiitos Jumalalle,että vankilalähetystyötä tehdään,minäkin olen saanut antaa elämäni Jeesukselle vankilassa ollessani,reilu kolme vuotta sitten! Tänä päivänä käyn itse vankiloissa kertomassa Jeesuksesta vangeille!

Äänestä
  • Taivaan Isä sinua runsaasti tuossa tehtävässäsi siunatkoon! Kiitos Herralle!

    Ole runsaasti siunattu Jeesuksen nimessä! :)

    Äänestä

sun-glasses pilkkaa salanimimerkkien takaa vankilassa uskoon tullutta ja syyttää sielunvihollisen tavoin. miksi, sitä voi vain kysyä. hän on lihallinen uskova joka juopottelee. todisteet löytyy.

Äänestä
  • Ei ole vakavasti otettava.

    Äänestä

  • Maglite kirjoitti:

    Ei ole vakavasti otettava.

    Tehnyt vankilatyötä vuodesta 84 lähtien, kymmeniä vankipoikia tullut uskoon, se on ollut hedelmällistä työtä, joista monia on kokoaikaisessa evankeliumin työssä. Kiitos rakkaalle vapahtajalle kaikesta.
    Muuten taas Sunnuntaina jälleen vierailen Vaasan vankilassa, uudella sekä vanhalla puolella,,,tervetuloa mukaan jos olet lähettyvil. Ole portin edustalla 29.10 viimeistään klo 9 aamulla.
    Jos on niin että ketään ei ole siinä portilla, paina kelloa ja sano että olet tulossa vankila kokoukseen, niin pääset sisälle.

    Äänestä

  • Älä anna väärää todistusta lähimmäisestäsi.

    Vai vielä todisteet löytyy? Älä poju valehtele!

    Sunis ei voi tehdä parannusta Sinun synneistäsi, sinun täytyy aivan itse tehdä parannus synneistäsi!

    Äänestä

on mm. edesmennyt Joel sekä Väiski, Antti, Lissu, Erkki, Matti, Pauli, Timppa, Mirja ja monet, monet muut...
Jumala heitä edelleen siunatkoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyselevä. kirjoitti:

Mitä sanoo sinulle VANKILALÄHETYSTYÖ, sanooko mitään?
Miksi sitä tehdään, miten ja minkä vuoksi.
Tunnetko vankilalähettejä-vankilatyötekijöitä, keitä, kerrotko?
Jotain tietoa saat tutustumalla mm.
www.netmission.fi klikkaamalla vasemmalta ylhäältä Sisälähetys sivuilta.Vankilatyö
Sekä tulevista päivistä www.sko.fi
Kerro, kiitos :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu