Karma on mulle ihan outo juttu...Kertoisiko joku mitä tarkoittaa, kun mulle on kerrottu, että yhden ihmisen kanssa mulla on "karmallisia sovituksia..."
Karmallisia sovituksia??
2
646
Vastaukset
- Vastaaja 47
Tarkottaa vaan lähinnä sitä, että olette olleet tekemisissä jo jossain edellisessä elämässänne ja tuolloin on jotain mennyt välillänne pieleen, jota nyt yritätte täällä sitten korjata.
Sen verran vähän varoittaisin, että jos joku "meedio" on sinulle jotain jossain väittänyt, niin ei pidä mennä liian sinisilmäisesti kaikkea uskomaan. Alalla on paljon kaikenlaista "ennustajaeukkoa", jotka höpöttää aina samat karmajututkin joka asiakkaalleen.
Voihan tosin välillänne olla jotain karmistakin sidettä...- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18368310/itamaisesta-filosofiasta-kiinnostuneille
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18265694/onko-totta-etta-jos-juutalaisia-ei-olisi-kaikki-ihmiset-joutuisivat-ikuiseen-helvettiin
Niin oudolta kuin se kuulostaakin, jotkut jopa uskovat, että jos juutalaisia ei olisi olemassa (ovathan he Jumalan ”valittu kansa”), kaikkien ihmisten kohtalona olisi ikuinen helvetti. Tällaista on kuulunut monta vuotta, eivätkä ne koskaan lakkaa hämmästyttämästä minua. Ymmärtäkää, että juutalaiset ovat kuin mikä tahansa muu kansa: Kaikkien kansojen keskuudessa on hyviä ja pahoja ihmisiä. Eikä voi olla olemassa sellaista asiaa kuin "valittu kansa". Jumalalla ei voi olla suosikkikansaa. Jos joku sanoo niin, se ei voi olla Jumala, vaan ihan joku muu. Joku, joka väittää olevansa jumala mutta ei ole sitä. Se on jotenkin sensuroitu tai muutettu tai jotakin lisätty, mutta se ei voi olla totta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2410965- 418248
- 1265267
- 1433646
- 693578
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353524- 333157
- 552529
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak352021- 281786