Ja miksi peruistaisit

Miksi perustaa yritys Suomeen, kun muualla on oikeudenmukaisempaa? Miksi enää tukea lisää riistoa ja laiskureita? Että kaikille samallailla rahhaa, työstä ja älystä riippumatta?
2394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miten tulevana kampaajana perustan yritykseni muualle ja on tuossa avomieskin, jolla on putkifirma. Ystävillä pyörii kiinteistöhuolto täällä, miten sen saa muualle? Neuvoja odotamme kieli pitkällä.

Äänestä

Suomessa yrittäjällä on rankkaa, mutta täällä ei joudu maksaan suojelusta.Ja tää ei oo hei työttömien vika, vaan päättäjien.Ei normaali ihminen halua olla työtön ja kuitenkin joutuu olemaan kun töitä ei löydy mistään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yrityksen Suomeen? kirjoitti:

Miksi perustaa yritys Suomeen, kun muualla on oikeudenmukaisempaa? Miksi enää tukea lisää riistoa ja laiskureita? Että kaikille samallailla rahhaa, työstä ja älystä riippumatta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu