Kristilliset oikeistoa

harhaanjohtava,eivät ole kansanpuolue.Suomessa liikaa puolueita,meidän asiathan päätetään Bsysselissä.
Eroan kirkosta,maksoinkin jo rivarinhinnan,mieheni kanssa joka yksityisyrittäjä.
1229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Raamatun mukaan pitäisi suurinta olla rakkaus ja nimenomaan lähimmäisenrakkaus. Kirkon on elettävä tätä päivää eikä kivikautta. Nykyisin käsitykset ovat aivan epäloogisia: käytetään nykyaik. asioita ja tavaroita, MUTTA USKONNOLLISESTI perustetaan käsitykset lain kirjaimeen. Lakiuskonto ei ole Jeesuksen mukaan oikein. Jeesus teki uuden liiton ihmisten kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eivät demokraatteja kirjoitti:

harhaanjohtava,eivät ole kansanpuolue.Suomessa liikaa puolueita,meidän asiathan päätetään Bsysselissä.
Eroan kirkosta,maksoinkin jo rivarinhinnan,mieheni kanssa joka yksityisyrittäjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu