KUOLLEEKSI!
-Kuolleita perusteluja
-kuolleita vastusteluja
-kuolleita kaikki tyyni
VM-yritykset Elää ja voi hyvin!
Repikää mistä tahdotte
-Kuolleita perusteluja
-kuolleita vastusteluja
-kuolleita kaikki tyyni
VM-yritykset Elää ja voi hyvin!
Repikää mistä tahdotte
Vastaukset 6
Vanhimmat
Terv. perustaja.
Turhaan vaahtoatte, teidän vastustuksellanne ei ole mitään tehoa. Jokainen aikuinen ihminen kykenee itse päättämään, täältä kyselevät nuvoja vain ne jotka hakevat tekosyitä kieltäytyäkseen koska eivät muuten uskalla.
Turhaan vaahtoatte
"Jokainen aikuinen ihminen kykenee itse päättämään, täältä kyselevät nuvoja vain ne jotka hakevat tekosyitä kieltäytyäkseen koska eivät muuten uskalla."
Verkostomarkkinointiin liittymistä voisi pitää vähän samanlaisena kuin autokuumetta. Molemmat iskee yllättäen ja päätös tehdään äkkiä. Usein jäkikäteen tulee ajatelleeksi, että tulipa tehtyä tyhmästi, kaduttaa huono hankinta/ hihhulointiin liittyminen.
Erona tuohon kuumeeseen jos verrataan vm:a autokuumeeseen on se, että verkostomarkkinointiin kutsutaan ja päätös mukaan lähtemisestä on tehtävä useinkin heti, toista kertaa ei pyydetä. Vai kuinka moni täällä on saanut autokuumeisena puhelinsoiton automyyjältä, joka tarjoaa sellaista autoa, joita on tarjolla vain kerran elämässä? Tuskin kukaan...
Monesti tämä verkostoon mukaan kutsuja on tuttavapiiristä ja uskottehan, tutuille on vaikeampi sanoa ei kuin tuntemattomalle. Ja yleensähän sillä tutulla on vielä tukijoukkoja mukana, omaa ylälinjaansa joille verkoston esittely ja ylisanoilla puhuminen on jo tuttua touhua.
Värväys tilanteessa on paikalla ainoastaan verkoston puolestapuhujia, ei yhtään vastustajaa. Miten värvättävä voisi saada objetiivista tietoa kyseisestä verkostosta? Firman netti sivuilta? Muilta verkostomarkkinoijilta? ei varmaankaan... Kyllä siinä vaiheessa käännytään googlen puoleen ja tadaa ollaan tällä palstalla!
Ehkäpä mieli liittymisestä alkaa muuttua, kun lueskelee näitä juttuja mitä täällä kirjoitellaan. Vastustajista löytyy muutama tosi terävä tyyppi, joilla tiedon hankinta on hallussa ja jopa joillakin omakohtaisia kokemuksia verkostoista. Enkä kyllä usko, että kannattajien kirjoitukset monessakaan tapauksessa vahvistaa uskoa liittyä verkostomarkkinoijaksi.
En suoraan sanottuna ymmärrä sitä, miten mahdollisesti rikollista toimintaa harjoittavaa yritystä voisi edes kannattaa ja miksi sen puolesta kannattaa puhua? Eikö järkevämpää olisi odottaa, että yritys todettaisiin lailliseksi ja vasta sitten hehkuttaa???
Oli miten oli, kyllä tälle palstalle vielä lukijoita löytyy, sellaisiakin jotka eivät välttämättä muuten osaisi tehdä kielteistä päätöstä verkostoon liittymisen suhteen. Tiedättehän, että vasta silloin kun herää epäilys ettei kaikki olekaan kunnossa, lisätiedon etsintä alkaa? Jos kaikki on kunnossa ja homma toimii niin kuin pitääkin, mitä sitä silloin tutkimaan :)
"Vastustajista löytyy muutama tosi terävä tyyppi, joilla tiedon hankinta on hallussa ja jopa joillakin omakohtaisia kokemuksia verkostoista."
Niillä vastustajilla ei ole mitään pohjatietoja, aina kun pyydetään perusteleemaan niin yllätys, ei kuulu perusteluja. eräskin postaa sitä samaa maksukaavaa mutta ei tajua kun hänelle sanotaan että rahat eivät jakaudu kaikille tasan vaan isot potit menee niille jotka tekee töitä sen eteen. ainoa kokemus mikä vastustajilla on, liittyy naapurin epäonnistumiseen vm-edustajana.
Salli mun nauraa *ha ha haa haa*
Mistä tuntee kunnon buzinezz miehen?
1. Amizviikset
2. Drezzmannin puku
3. Moven buzinezz salkku
Siinäpä sellainen yhdistelmä, että uskottavuus on huipussaan! Ja näillä ominaisuuksilla ( 1 vuosi veeämmää) varustettu "mies" kun raottaa buzinezz tietuttoaan, muut kuuntelee hiiren hiljaa paikoillaan.
Kyllä kuule vastustajilta on tähän mennessä löytyny paljon parempia perusteluja moneenkin asiaan ku esim. movettajilta.
Mutta kun se sokeus iskee, niin eipä siihen paljoa auta sanoa, paitti jos oot ylälinjaa.
Naura pois vaan, nauru pidentää ikää :)
Sinullekin varmaan puolen vuoden päästä siunaantuu rahaa ovista ja ikkunoista? Jos uusi liittyjä tietäisi, kuinka vähän sinun alalinjassasi tienataan, niin liittymättä jäisi.