Onko kellään tietoa miten sarja oikein jatkuu? Kuinka kauan seurataan tätä samaa tilannetta, eli kaksi naista ja maajussi maalla. Tiputetaanko toinen naisita jossain vaiheessa ja toinen jää maajussin kanssa ja sitten katsotaan mitä tapahtuu? Vai lähteekö naiset takaisin kotiin ja maajussit tekevät valintansa ja "voittajan" ja sarja päättyy vai miten?
Miten sarja jatkuu?
ihmetellen
93924
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
menee. Ensi kerralla kuulemma ainakin katsotaan, mitä kivaa (juhlimista tms.) maajussit keksivät morsmaikuilleen! Ensin työ - sitten huvi! Kiva katsoa, mitä he keksivät! (nimimerkki:"oman maajussinsa jo löytänyt")
Eikös se mee jotenki niin, että nyt vielä muutaman kerran seurataan elämää tiloilla ja sitten selviää voittajat. Sarjahan on siis kuvattu jo kesällä. Viimeisessä jaksossa kai palataan nykyhetkeen ja katsotaan mitä ihmisille silloin, muutaman kuukauden kuluttua sarjan alusta, kuuluu.
jotka eivät päässeet alkua pitemmälle, tulee kai yksi jakso myös.
jakso jossa kerrotaan mitä viidelle pudonneelle kuuluu, mutta nekin kuulumiset taitaa olla ½ vuotta vanhoja, koska ne kuulemma kuvattiin kesällä...Mielenkiintoista nähdä miten 60 ja 70 kirjeen maajussit putoamistaan selittävät.
nopeimmin tiineiksi saavat jäädä tiloille. Paitsi kuravellissä koska tilaa ei ole.
Sarjan lopussa maajussi menee toisen morsiamensa kanssa naimisiin ja toinen morsian jää jalkavaimoksi tilalle, sillä siellä on yleensä tarpeeksi töitä kahdelle pätevälle naiselle. Tällä halutaan varmistaa myös seuraava sukupolvenvaihdos, nimittäin, jos vaimo ei saisikaan perillistä, asia voitaisiin hoitaa kuntoon mahdollisesti jalkavaimon kanssa. Isännän ei myöskään tarvisisi mennä käymään vieraissa naisissa, mikä ylläpitää osaltaan korkeaa moraalia maataloustuotannossa.
Tästä on kuulemma tulossa myös uusi EU:n maataloutta säätelevä direktiivi, joten menettely on lainvoimainen jo siinä vaiheessa, kun sarja päättyy.
Jaa, mää taas kuulin et kaikki naiset muuttaa maalle miesten perässä kun kaupungeissa miehet tykkää miehistä.
Ei perillisen saaminen ole läheskään aina naisesta kiinni. Saako tälläisessa tapauksessa vaimo ottaa oman renkipojan avuksi vai käydäänkö naapurissa?
maajusseista muodostuu pariskunta? Ja kaksi maajussin morsianta muuttaa yhteen? Loput muuttaa Anssin tilalle ja muodostavat kommuunin. Purkavat suutarin talosta loputkin väliseinät ja alkavat viettää railakasta elämää yhteisönä.