niin ei mulla oikeastaan ole minkäänlaista asiaa.. kunhan piti päästä purkamaan tätä jännitystä. Tänään kävin työkkärissä juttelemassa starttirahasta ja sanoi että "en usko että sen myöntämisessä mitään estettä on" mutta sanoi kuitenkin vielä juttelevansa toisen toimihenkilön kanssa ja huomenna saan sitten kuulla tuomion.
Jos sen saan niin eikun perustamispaperit menemään ja siinä sitä sitten ollaan. Huh huh ;D
Jos sen saan niin eikun perustamispaperit menemään ja siinä sitä sitten ollaan. Huh huh ;D
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pidetään peukkua, et hakemuksesi menee läpi! Mulla on sama homma edessäpäin alkuvuodesta....jännää hommaa!
Heti aamulla kyllä pitää soittaa kun ei malta kauempaa odottaa :)
käy ilmoittamassa miten kävi.
Ja muista, että starttirahan varaan ei kannata kuitenkaan tuudittautua. Itse jäin alussa liian pitkään suunnittelemaan ja mietiskelemään kaikenlaista kun tulevaisuus tuntui turvatulta starttirahan ja lainan avulla. Sen sijaan olisi pitänyt jo siinä vaiheessa tarttua luuriin ja aloittaa vahva markkinointi. Mutta kun se on sitä, mitä inhoan kaikkein eniten ("luurikammo") niin siirsin sitä koko ajan kauemmaksi ja nyt se kostautuu.
Nettisivut, käyntikortit tai edes lehti-ilmoitus eivät riitä, lisäksi täytyy markkinoida itseään puhelimilla ja tuppaamalla käynneille (bisnes-to-bisnes -puolella) ja näkymällä kaikissa mahdollisissa kissanristiäisissä.
Starttiraha myönnettiin. Nyt täyttelen perustamisilmoitusta ja siitä se homma lähtee pyörimään. Markkinointia oon aloitellut jo opiskelujen lomassa ja suunnitelmia on sen saralla jo eteenpäinkin. Tietty yritykseltä yritykselle tapauksessa homma on erilaista kuin näin loppukuluttajalle suunnattuna :)