Kävisinkö hesellä syömässä.. vai söisinkö 4 palaa vaaleaa paahtoleipää ja siihen päälle meetvurstia ja juustoa ja mikroon ja antaa olla siellä niin kauan kuin juusto sulaa, näitä leipiä kutsun "hökeleiviksi" :D
Pieni nälkä..
kertokaapa..
3137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ranskassa semmosia kutsutaa croc monsieuriksi. Mää tykkään syödä paahdettua paahtoleipää, johon laita meetvurtsia ja juustoo päälle. Siis sen paahtamisen jälkeen. Se on hyvää kavin, Earl Grey teen taikka punkun kanssa.
miten hyvältä kuulostavat molemmat.
Tällä viikolla saan vielä syödä moisia herkkuja. Maanantaina alkaa Terveellinen Elämä.
Taidankin pyhittää loppuviikon pelkkiin kulinaarisiin nautintoihin. Ajattelen, puhun ja kirjoitan pelkästään herkkuruuista. Puhumattakaan siitä, että syön kaiken eteeni tulevan.
Ensi viikolla sitten vain ajattelen, puhun ja kirjoitan. Niin, tai voihan sitä aloittaa terveysterrorismin huuhaalla.
Juupas juu. Vaviskaa pullamössökansa!
nur nicht heute sagen alle faulen leute.