Täytyy myöntää että katson pakoa joka jakso lähes paskat housussa kun se on niin jännä!!
Mutta kuinka pitkään pakoa jaksaa katsoa, jos itse pako vankilasta ei onnistu? Kuinka monta tuotantokautta jaksaa katsoa jos ohjelma on pelkkää pakenemisen suunnittelua ja epäonnistumisia? Kuinka pitkään samaa idea voi pitkittää ja pitää mielenkiintoa yllä?
Ja miten sitten kun pako onnistuu, jatkuuko sarja silloin "tavallisena" draama/jännityssarjana vai loppuuko ohjelma kun pako onnistuu ja päähenkilöt pääsevät siviliin?
Tämmösiä ajatuksia mielessä. Mutta täytyy myöntää etten ole moneen vuoteen nähnyt yhtä jännittävää sarjaa. Vetää lähes yli jopa 24:n ensimmäiset vuorokaudet.
paon
viivästyminen
3
627
Vastaukset
- näin on...
Onhan tää ihan hyvä sarja mut kyllä Lost on vielä kymmenen kertaa parempi!
- Benjamina
"Onhan tää ihan hyvä sarja mut kyllä Lost on vielä kymmenen kertaa parempi!"
mikään ei oo kyllä Pakoa parempi! ;)
No joo mutta mielipiteensä kullakin... :)
- spoileri
jengi pääsee pakoon ekan kauden vimpassa jaksossa, ja toinen kausi on sitten pakenemista siviilissä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172393
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135848- 45841
- 59807
- 42776
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44745Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164732Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130684