Oliko Fidel Castro ja Kuuban salainen palvelu Kennedyn murhan takana? Mikä on lopullinen historian mielipide asiasta?
Tässä JFL:n puhe:
http://www.youtube.com/watch?v=LlEqtaWpKEU&NR
Tässä JFL:n puhe:
http://www.youtube.com/watch?v=LlEqtaWpKEU&NR
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Parempi avaus olisi, kuka MURHAISI,Bushin miten tämä liittyy Keskustan asioihin, voi elämän kevät,ja kukkiva takatalvi.
Olet aivan oikella saitilla, minä unipöpperöissäni olen ulalla,otattanet vastaan nöyrimmän anteeksipyyntöni.
Kuka siis murhasi Kennedyn, siinäpä onkin setvimistä, viittasit Kastroon, olihan tämä Kansankiihoittaja tuolloin voimissaan, hänellä oli valtaa ja hyvät Kommandojoukot käytössään, että voi hyvinkin olla hän itse pääpiru.
Itse edustan CIA mafia -koulukuntaa.
---
Olisiko Castrolla ollut jotakin painavaa myös Robert Kennedyä ja Martin Luther Kingiä vastaan?
Toisaalta, onko varmaa että murhat liittyvät toisiinsa ???
mutta voihan spekuloida.
Nimittäin Kennedyt ja King olivat karismaattisia ja tehokkaita, se heissä yhteistä.
Vrt. nykyiset Yhdysvaltojen vaikuttajat...
Kyllä, kyllä, kaikki olivat hyvin karismaattisia.
Mutta Kennedyt oli myös hyvin vaarallisia, nimittäin ne meinasivat aiheuttaa ydinsodan ja aiheuttivat N-liitossa vallanvaihdon.
Kennedyt veivät jenkit myös Vietnamin sotaan mukaan, tosin itse uskon että jenkit olisi menneet siihen sotaan mukaan, oli siellä kuka tahansa presidentinä.
Luoja varjelkoon meitä näiltä suurilta johtajilta ...
Itseasiassa JFK oli itse antanut käskyn surmata Fidel Castro ja hommaa oli jo yritetty monta kertaa, muistakaseni 9 kertaa.
Eli Fidelillä oli kyllä motiivi iskeä ensin, mikäli vain ehtii.
Eikö seuraavakin Yhdysvaltain presidentti olisi ahdistanut Castroa?
Taitaa olla niin, että Kuuba on yhäkin saarrossa ...