Samanlaista joka palstalla

Kerääntyykö näille palstoille kaikki Suomen luuserit jotka haluaisivat päättää asioista muttei älli riitä? Täällä NATO:sta puhuttaessa nostatte esiin yksittäisiä uutisia joiden on tarkoitus mustamaalata koko NATO:n maine.

Jos kysyn teiltä jotain positiivista NATO:sta ette osaa vastata koska olette jo oman mustavalkoisen mielipiteenne päättänyt. Te ajattelette nyt ruohonjuuri tasolla kun pitäisi tarkastella asioita hieman laajemmin ja keskittyä olennaiseen.

Toisinaan tuntuu hölmöltä, että KAIKKI kansalaiset saa äänestää...
9428
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat
  • No johan tuli viisas vastaus aloittajan kommenttiin. Siinä todistettiin että täällä palstoilla on äänessä juuri ne ketkä eivät tajua asioista oikeastaan mitään. Aloittajahan sanoi, että tämän palstan henkilöt kaivavat likaiset yksityiskohdat esiin, niin sinä päätit vastata laittamalla linkin tuollaiseen tekstiin. Bravo.

    Äänestä

  • Asioita tutkinut kirjoitti:

    No johan tuli viisas vastaus aloittajan kommenttiin. Siinä todistettiin että täällä palstoilla on äänessä juuri ne ketkä eivät tajua asioista oikeastaan mitään. Aloittajahan sanoi, että tämän palstan henkilöt kaivavat likaiset yksityiskohdat esiin, niin sinä päätit vastata laittamalla linkin tuollaiseen tekstiin. Bravo.

    likaisia yksityiskohtia? Hyi kauheeta rosvoihinko meitä yritetään liittää. Lue se koko ketju sieltä linkistä.

    Äänestä

arvon herrat Pärkkele ja Asiantutkija. Natosta voin välittömästi sanoa parikin positiivista asiaa: aseiden ja öljyn hinnat ovat alhaisempia ja se ylläpitää aseteollisuuttta. Riippuu tietysti katsojasta, ovatko nämä vain positiivisia asioita. Voisitteko nyt sitten valaista, mitä en ymmärrä ja mikä on se olennainen? Ne asiat, joista kaltaisenne viisaat voisitte meidän tyhmempien puolesta päättää ?

Äänestä
  • Nuo huonotkin puolet ovat vain katsojasta kiinni

    Äänestä

  • Peeerkele kirjoitti:

    Nuo huonotkin puolet ovat vain katsojasta kiinni

    "Nuo huonotkin puolet ovat vain katsojasta kiinni"

    sanoi afganistanilainen lapsi kandaharilaisessa kylässä nähdessään NATO:n hävittäjän pudottavan pommin kotinsa päälle...

    Äänestä

Tässähän sitä laajasti asiaa nähdäänkin - Afganistania myöten.

Missä NATO on parhailaan aktiivinen?

1. Suomen talvisodan juoksuhaudoissa 1939?

2. Afganistanissa 2006?


Valitettavasti palstan NATO-entusiastit perustelevat kantojaan näistä ykkösvaihtoehdon kautta. Sitä vain ei silloin tapahtunut. Pommitukset Afganistanissa, jossa NATO on saanut hengiltä jo satoja siviilejä, ovat kuitenkin faktaa ja tätä päivää.

Mitä aiomme tehdä sille?

Äänestä
  • tietenkin! Onneksi ollaan jo liitytty 99%, enää puuttuu vain tuo viimeinen 1%.

    Äänestä

  • NATO:oon kirjoitti:

    tietenkin! Onneksi ollaan jo liitytty 99%, enää puuttuu vain tuo viimeinen 1%.

    Litytäänkö?

    99% kavereistani on jo?

    Jos laskutaitosi on yhtä hyvä kuin kirjoitustaitosi, Suomella ei ole hätäpäivää NATO:n suhteen...

    :D :D :D

    P.S. Älä turhaan mene vielä siihen tilastotieteen pääsykokeeseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peeerkele kirjoitti:

Kerääntyykö näille palstoille kaikki Suomen luuserit jotka haluaisivat päättää asioista muttei älli riitä? Täällä NATO:sta puhuttaessa nostatte esiin yksittäisiä uutisia joiden on tarkoitus mustamaalata koko NATO:n maine.

Jos kysyn teiltä jotain positiivista NATO:sta ette osaa vastata koska olette jo oman mustavalkoisen mielipiteenne päättänyt. Te ajattelette nyt ruohonjuuri tasolla kun pitäisi tarkastella asioita hieman laajemmin ja keskittyä olennaiseen.

Toisinaan tuntuu hölmöltä, että KAIKKI kansalaiset saa äänestää...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu