AMERIIKKA INTIAANEILLE!

Ameriikan mantereet on laittomasi miehitetty Eurooppalaisten toimmesta. Sinne on vääryydellä ja rikollisin keinoin perustettu laittomia valtioita. Mitäs mieltä usanistit ovat asiasta? Lapinmaat ovat tietysti lappalaisten omaisuutta, eikö totta? Suomalaisten miehittäjien ei tulisi Lappiin mennä ollenkaan aseineen, vaan rauhanomaisessa tarkoituksessa turisteina. :=)) heh!
8290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

unohdit Karjalan, eikö karjala kuulu Suomelle????

Äänestä
  • Onko unohtunut rasvata viisaampi pääsi?

    :):)

    Äänestä

  • peruskoulun pakollisen oppimäärän loppuun? Luulen, että nykyisissä kartoissa on rajatkin piirretty. Puniikki mikes vastatkoon puolestaan, kai hänellä muste vielä riittää, vaikka aika aktiivinen on tänään ollutkin. Et siis osannut tehdä omaa avausta ja kysyä, noin tärkeää asiaa häneltä itseltään.

    Äänestä

  • vaan tässä tapauksessa vahvemmalle, siis Venäjälle.

    Äänestä

  • Venäjää.Suomihan oli vaan Venäjän lääni ennen.

    Äänestä

  • onkin entistä kirjoitti:

    Venäjää.Suomihan oli vaan Venäjän lääni ennen.

    sodalla voitettu.

    Äänestä

Ensimmäinen muistiin kirjattu kansanmurha Pohjois-Amerikassa sattui muutama sata vuotta ennen Kolumbusta kun inkkarit omien kertomustensa mukaan teurastivat valkoihoiset 'mound builderit'. Vanhin Pohjois-Amerikasta löydetty luuranko on eurooppalainen. Vanhimmat löydetyt nuolenkärjet etc. ovat samanlaisia kuin Euroopassa käytetyt.

Eurooppalaiset vaelsivat jään reunaa pitkin Pohjois-Amerikkaan ennen mitään inkkareita. Intiaanit tappoivat Pohjois-Amerikan alkuperäisasukkaat.

On myös viitteitä siitä että Amerikassa olisi elänyt negriittoja mitkä intiaanit murskasivat alleen siirtyessään etelään. Vielä alle sata vuotta sitten Tulimaassa eli negriittoja.

Summa summarum. Intiaanit ovat kansanmurhanneet ja holokaustittaneet Amerikan kaksi alkuperäiskansaa.

Äänestä
  • Tarkoitatko, että Ameriikka onkin oikeastaan luurankojen maata. Yleensä kuolleet eivät enään maata ahnehdi. Niin ja mitäköhän Minni-Hiiri ja Nakke Nakuttaja sanoisivat luurangon kansallisuudesta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


rane-01 kirjoitti:

Ameriikan mantereet on laittomasi miehitetty Eurooppalaisten toimmesta. Sinne on vääryydellä ja rikollisin keinoin perustettu laittomia valtioita. Mitäs mieltä usanistit ovat asiasta? Lapinmaat ovat tietysti lappalaisten omaisuutta, eikö totta? Suomalaisten miehittäjien ei tulisi Lappiin mennä ollenkaan aseineen, vaan rauhanomaisessa tarkoituksessa turisteina. :=)) heh!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu