Israelilainen tarkka-ampuja ampui

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/6115950.stm

Israelilainen tarkka-ampuja tähtäsi tänään "palestiinalaismilitanttia".

Meni senverran "vikaan" että osuikin 12 v. palestiinalaistytön päähän. Tyttö kuoli heti.

Sitten syyskuu 29.2000, israelilaiset ovat tappaneen 836 palestiinalaista lasta.

Samana aikana palestiinalaiset ovat tappaneet 122 israelilaista lasta.
10501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tyttö oli aseeton, kuten tapana on tuon ikäisillä tytöillä ympäri maailmaa.

Äänestä

tähtäsi militanttia?

kuten viimeksi naisia ampuneet ampuivatkin asemiehiä jotka tulittivat naisten keskeltä? kappas vain kuin bbc:lläkin näytettiin kuvaa kuinka ryhmä naisia käveli tietä pitkin kun israelilaiset alkoivat tulittaa ja naisia alkoi kaatua. naiset olivat kaukana sotilaista ja eivät edes olleet tiiviinä ryhmänä.

israelin viralliset lausunnot ovat todistetusti puhdasta valetta valeen perään eikä edes kovin uskottavaa sellaista. usein on kuvamateriaalia jotka todistavat tilanteen täysin päinvastaiseksi kuin israelin kertomana. surullista on että jotkut aivovammaiset oikeasti uskovat niitä...

Äänestä

Vai?

Äänestä
  • Varokaa vain, kun kerrotte tällaisista uutisista, niin Gideon juutalaisten asiamies järjestää poliisitutkinnan ja rikossyytteet. Täällä mennään Israelin ehdoilla, onhan Hesarin omistajakin uutalainen.

    Äänestä

on urheita sotilaita.Jumalan kansa osaa tappaa lapsia.

Äänestä
  • JÄLLEEN!!!

    Äänestä

siviilien taakse? Aika sikoja. Taas "palestiinalais" terroristi vei viattoman tytön hengen.

Äänestä
  • muutenkaan.

    Äänestä

  • Ei sheriffi kestä totuutta.
    Tuon tytön ampuivat palestiinalaiset terroristit itse saadakseen sympatiaa maailmalta.
    Näinhän he ovat tehneet ennekin. MM se 9-vuotias
    poika, joka ammuttiin isänsä syliin osoittautui
    tutkimuksissa palestiinalaisten itsensä ampumaksi.
    Uutisissa levitettiin kuvaa, kuinka muka israeli-
    laiset olisivat ampuneet tämän pojan, mutta kun
    totuus paljastui- se luoti oli palestiinalaisen
    aseesta- ei yksikään uutistoimisto uskaltanut kor-
    jata väärää uutista.!!!!!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


12 v tytön kirjoitti:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/6115950.stm

Israelilainen tarkka-ampuja tähtäsi tänään "palestiinalaismilitanttia".

Meni senverran "vikaan" että osuikin 12 v. palestiinalaistytön päähän. Tyttö kuoli heti.

Sitten syyskuu 29.2000, israelilaiset ovat tappaneen 836 palestiinalaista lasta.

Samana aikana palestiinalaiset ovat tappaneet 122 israelilaista lasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu