Sitkeä herpes

kohtahirressä

Olen sairastanut sukuelinherpestä kohta kymmenen vuotta. Tauti on ollut alusta asti erittäin aktiivinen. Nykyään uusii edelleen vähintään kerran kuussa. Oireet nykyään kuitenkin lievemmät kuin alussa. Estolääkityksellä tauti pysyy poissa, mutta palaa takaisin uusien entiseen tahtiinsa. Hermot on menny jo ajat sitten. Onko kellään ehdotuksia miten edetä, kun ei nykyajan lääketiede voi auttaa, s-tana!

7

1452

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vuoden kärsinyt...

      Tätäpä minäkin pelkään...
      En todellakaan tienny, että noin pitkään voi jatkua...

      Vinkkejähän täällä on ollu vaikka mitä homeopaateista l-lysiiniin ja valkosipuliin...

      Kaikkea kannattaa kokeilla!

      • kohtahirressä

        Voimia vaan sulle untuvikko. Toivottavasti jaksat taudin kanssa. Luin jostain, että se aika, mikä kuluu taudin ensiepisodista seuraavaan uusimiseen, ennustaa taudin rajuuden. Eli mikäli herpes uusii pian ensi infektion jälkeen (kuten itselläni kävi), on tiedossa usein uusiva riesa. Kai sitä on sitten ruvettava sitä valkosipulia tonne alapäähän tunkemaan, kun ei asikloviirit auta. P-rkele.


    • mitään apua

      Itselläni on rauhallinen huuliherpes, joka uusiutuu kerran vuodessa näin loppuvuodesta pimeimpänä vuodenaikana. Havaintojeni mukaan rakkuloiden määrä vaihtelee sen mukaan miten hyvässä fyysisessä kunnossa olen.

      • .......

        kuinka nopeeta sukupuoliherpes näkyy?? onko mahdollista kun alapää turvonnut reilusti ja virtsaaminen jatkuvaa ja kirveltävää että olis herpes kyseessä?seksistä on nyt noin viikko ja mm. oireita mitä mainitsin on ollut.. voisko tämä olla vaan pelkkää virtsaputken tulehdusta? kuinka herpes hoidetaan??voiko kumpaakaan herpestä tai virtsaputken tulehdusta hoitaa kotikonstein?


    • olemassa!!!!!

      Sain herpestartunnan vasta n.7kk sitten. Ensireaktiot olivat niin kovat, että jouduin käymään sairaalassa muutamaan otteeseen sillä kovan turvotuksen vuoksi en pystynyt virtsaamaan enkä ulostamaan... Olin yksin ja kauhuissani. Kun selvisin tästä ensimmäisestä kohtaamisesta pahimmat pelot alkoivat käymään toten. Sain uuden rakkulan kaksi jopa kolme kertaa kuukaudessa. Itsemuha-ajatukset eivät olleet kaukana... Tätä tunnetta ei voi ymmärtää kukaan muu paitsi tautia itse sairastava. Ajattelin olevani inhottava hylkiö. Kaduin hirvittävästi ulkomailla hetken mielijohteesta syntynyttä romanssiani.
      No koska lääkärin määräämät acicloviirit ym. tuntuivat aiheuttavan enemmän haittaa kuin hyötyä (sain kauheasti finnejä)lopetin niiden syömisen ja aloin etsiä epätoivoisesti muuta ratkaisua.
      Kokeilin vyöhyketerapiaa sekä homeopatiaa ja hetkellisesti siitä tuntuikin olevan hyötyä. Oireet palasivat kuitenkin takaisin, vaikkakin täytyy sanoa, että tuntuivat olevan hieman lievempiä.
      Surffailin netissä usein etsien tietoa ja vastauksia. Ruokavalio vaikutti olevan suuri tekijä harpeksen hallinnassa. Ns.Gi-dieetti on lähinnä ihanteellista ruokavaliota. En ole kuitenkaan noudattanut sitä orjallisesti, mutta pahimmat aiheuttajat kuten limut, kahvin ja riisin olen tiputtanut pois ruokaympyrästä.
      Ja sitten itse asiaan... Eli www.neveranoutbreak.com sieltä tilasin skeptisin mielin purkin rasvaa ja tippoja. Ostin myös toisesta vastaavasta nettikaupasta jonkin yrttivalmisteen, mutta en ole sitä vielä kokeillut ja nyt näyttää siltä, että ei tarvii kokeillakkaan. Tuntuu kuin olisi tapahtunut ihme. Olen ollut kuukauden kuurilla ja mitään rakkuloita ei ole näkynyt! Kuukautiset alkoi juuri, eikä vieläkään mitään (aikaisemmin pomminvarmasti rakkula tai kaksi)!!
      On liian aikaista julistaa mitään ihmettä, mutta sisälläni on outo tunne toivosta.
      Yksi kömmähdyskin sattui... aluksi en lukenut tarpeeksi huolella ohjeita ja sainkin melkoiset oireet liiaalisesta tipan (sekoitetaan veteen) käytöstä johtuen. Yhden vrk käytön jälkeen sain n.kymmenen rakkulaa kertaheitolla yhteen kohtaan. Ajattelinkin jo että tällainen "hoito" joo joo, mutta onneksi kirjoitin tästä asiakaspalveluun josta neuvottiin miten toimia oikein. Toistaiseksi vaikuttaa lupaavalta. Tämä lääke tehoaa ykköseen ja kakkoseen molempiin ja nostaa muutenkin koko kehon immuunijärjestelmän tehokkuutta.
      No jokainen uskokoon jos haluaa, ymmärrän että tuollaiset "ihmevoiteet" saattavat aiheuttaa epäilyksiä ja saattaa olla, että tämä oireettomuuskin on pelkkää sattumaa. Olen kuitenkin tehnyt pyhän lupauksen, että mikäli olen vuoden oireettomana, aion tehdä kaiken minkä yksi ihminen voi, jotta saisin annettua tämän ilon tunteen niin monelle kuin se vaan on mahdollista! Tässä vähän varaslähtöä, mutta kokeilkaa jos uskotte että toivo on 95usd (sis.voide, tippa ja pk) arvoinen.

      Ps. toimitus on "anonyymi" ja saapuu nopeasti (minulle tuli alle viikossa). Lisäksi customer cervice todella toimii ja asiakkaista todella välitetään transactionin jälkeenkin!

      PPs.Kaikkea hyvää sulle myös jatkossa, kymmenen vuotta on todella kunnioitettavan pitkä aika kamppailla tätä painajaista vastaan!

      • vielä....

        sanoa, että tuo 95usd sisältää voiteen ja tipan lisäksi sen kirjan myös. Kannatta todellakin ottaa kirja mukaan tilaukseen (se paketti), siitä saa hyvän käsityksen viruksesta ja omasta kehosta ja miten ne toimivat yhdessä ja toisiaan vastaan. Itse tilasin vahingosta viisastuneena sitten jälkikäteen...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      69
      871
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      852
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      541
      770
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      687
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe