Miksi tämäntyyppinen ohjelma on päässyt ruutun ja miksi sitä jatketaan??? Andre W. on hyvä lavalla live-yleisön edessä, ei televisiossa. Onneksi Mikon lauluosuudet oli edes jotenkin vähentynyt, Tapani Kansan mukaan tulo oli hyvä veto - ero oli kuin yöllä ja päivällä keltanokan ja konkarin välillä. Verotietolaulu ärsytti vaikka ideana se oli tavallaan oiva. Sami enemmän esille ja miksei vaikka muutkin nousevat stand-up koomikot. Mikko ja Andre ei kanna ohjelmaa! Stan Saanila, tiedät itsekin että et ole hauska - miksi yrität väkisin?
NEVADA EI PARANTUNUT
Aarmo
2264
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mikä kirottu se Andren O. Saarelasta vääntämä mopo käsistä-juttu luuli olevansa? Hauska? "Hei lapset tämä tässä on Olli Saarela ja blaa blaa..." Nevada on näköjään lapsille ja aikuisille idiooteille suunnattu estradiviihdeohjelma, kiitos minulle riitti!!!
Ei tuntunut Mikko leppilammen ääni oikein riittävän siihen viimeiseen lauluun, jonka lauloi puoliksi T.Kansan kanssa. Ei mikään ihmekkään. Leppilampihan on ihan harrastelija laulaja, kun vertaa just esim. Tapani Kansaan, joka on ammattilainen lauluhommissa. Kontrasti olikin valtava kun Leppilammen epävireisen ujelluksen jälkeen Tapsa lauloi oman osuutensa.
Olisivat kyllä voineet antaa T.Kansan laulaa kokonaisuudessaan sen laulun.
Koivusalon haastattelukin tyssäsi kun kananlento kun Leppilampi alkoi taas yllättäen rääkymään. Koivusalolla on ihan hauskoja sutkautuksia , kyllä hänen juttuaan esim. " Kalteva torni"- elokuvasta olisi kuunnellut enemmänkin.