pettynyt canal+ asiakas

maksan 60 € kuukaudessa ja

ollut perhepaketin omistaja jo vuosia. Otin lisäksi fight kanavan mistä hinta näinkin korkea.

Nyt näyttää siltä että elokuva tarjonta supistuu reilusti ja samalla urheilu lisääntyy. Urheilun lisääntymisessä ei sinänsä ole mitään vikaa mutta kun se tehdään elokuva kanavia vähentämällä niin ei hyvä. Urheilutarjonta on myös varsin suppeaa. Lähinnä jääkiekkoa kotoa ja kauempaa. Fight kanava oli myös pettymys. Kanavaa mainostaessa sai melkoisen monipuolisen mielikuvan ohjelmatarjonnasta joka sitten myöhemmin onkin paljastunut erheelliseksi. Paljon uusintoja kuukaudesta toiseen sekä myös niin että ohjelmien aikatauluja on välillä vaikeata löytää. Palvelu puhelimen toisessa päässä on välillä varsin töykeää mielestäni. Varsinkin eräs miespuolinen asiakaspalvelija käyttäytyi kyllä varsin töykeästi.
Kavavapaketin supistuessa pitäisi kuluttajalla olla oikeus purkaa sopimus kesken vuoden ellei myöskään hinta supistu. Harkitsen kuluttaja asimehen kanssa palaveria asiasta koska paketin luonne on selkeästi muuttunut.
Asiaan täytyy saada julkisuutta jotta ei meitä vaan rahasteta ihan miten vain.
Minusta 60€ kuukaudessa on paljon rahaa ja vastineen pitäisi olla sen mukaista.

4

1337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaihtaa!

      Mun mielestäni Canal Digitalin sopimuksissa sanotaan että kanavapakettia saa vaihtaa kuukauden varoajalla.

      Joten miten olis jos soittaisit Canal Digitalille, tiputtaisit Fight-kanavan pois ja tilaisit Perhe Film-paketin.


      PS. Tavalliseen Perhe-pakettiin ei muuten ole koskaan kuulunut Canal kanavia joten niitä C leffakanaviakaan ei ole voinut siinä olla, tarkoittanet pikemminkin Viihdepakettia jossa on kaikki Canal kanavat? Sen sijaan uusi Perhe Film-paketti sisältää Perhe-paketin lisäksi myös kolme Canal Film-kanavaa, hinta on 40 euroa kuussa.

      • nimessä

        mutta kanavapaketti on lähes laajin, siis myös nuo elokuvakanavat. Fight kanavaan piti sitoutua vuodeksi joten sitä ei tiputellakkaan poies.
        Kun vuosi on täynnä niin tulee varmaan kysymykseen ehkä myös firman vaihto eli kilpailevaan jossa kuulemma leffat ovat uudempia???

        60€ kuukaudessa (360markkaa) pitäisi saada jo edes ystävällistä palvelua ja laadun pitäisi säilyä asiakkaan kannalta samalla tasolla. Lisää voi aina laittaa kanavia muttei vanhoja poistamalla.


    • Katselija.

      ..miksi maksat tuon 60 € kun kaiken mitä tarvitsee saa 45 € ja siinä on varmasti jokaiselle jotakin ja jos meinaat katsoa kaikki filmit,dokumentit,luontoaiheet,lapsikanavat,musiikki,matkailu ja urheilu tarjonnan niin ei varmasti riitä vuorokaudessa tunnit takaan sen.

    • hepo-oja

      Kyllä olis jumalialauta ollu asiallista kertoa asiakkaille marraskuun alun muutoksista!
      Samoin ohjelmatietojen saanti on surkeaa,kanavien tiedot ovat liian usein sekaisin eikä elokuvien toistolla ole mitään määrää?
      Loppuu usko koko organisaatioon,onneksi markkinoille tulee kilpailijoita!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      101
      5470
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      85
      4779
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      139
      4732
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      367
      2159
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      103
      1897
    6. 102
      1693
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1538
    8. Martina harrastaa tänäänkin liikuntaa

      Ei ole krapulaa hänellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      369
      1282
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      59
      1111
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1040
    Aihe