EU ON NAURETTAVA!!!!

EU tekee itsestään täydellisen pellen kritisoidessaan vieraan maanosan vieraan valtion oikeuskäytäntöjä. Todella ylimieilistä, alhaista, naurettavaa ja tuomittavaa toimintaa. Mikä ihmeen maailmanpoliisi EU oikein kuvittelee olevansa. Hyi, häpeä.
4203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eu ei kuitenkaan tuomitse kiinan kuolemantuomioita joita täytäntöönpannaan päivittäin. Onko kiina liian iso pala eu.lle vai liian tärkeä kauppakumppani. Tuomiojakaan ei mielellään puhu kiinan ihmisoikeuksista vaikka kirkuu kovasti amerikan vastaavista. Mitä se pelkää?

Äänestä

Eurooppaan, jotta sitä voitaisiin arvostella.

Äänestä

On ilahduttavaa todeta, että EU ajattelee kuolemantuomioista samoin kuin allekirjoittanut.

Sen sijaan eroan EU:n linjauksista siinä, että tuomitsen myös Kiinan, muslimimaiden, USA:n ja kaikkien sellaisten valtioiden lainkäytön, jossa hyväksytään äärimmäisenä tuomiona kuolemantuomio.

Mielestäni ei yhdelläkään valtiolla -kuten ei yhdellä ihmiselläkään- saisi olla valtuuksia lopettaa väkivaltaisesti jonkun ihmisen elämä, kuten kuolemantuomiossa tapahtuu.

Saddam on toki syyllinen hirvittäviin rikoksiin, mutta elinikäinen vankeustumio jossakin syrjäisessä vankilassa ilman vapautumisen toiveita olisi oikeudenmukaisempi kuin kuolemantuomio.

Ihmiselle pitäisi aina jättää mahdollisuus katua tekojaan ja valmistautua rauhassa kohtaamaan Jumalansa, ilman kostonhimoisia ihmisiä seuraamassa tapponäytelmää.

Kuolemantuomio on yksi todiste nykyihmiskunnan moraalisesta kehittymättömyydestä.

Äänestä
  • silmänurkassa! Olen ymmärtänyt H:n enemmän suoralinjaiseksi "upseeriksi ja herrasmieheksi", joka ratkaisee ongelmat kuten Aleksanteri S. Gordionin solmun, onneksi asia ei olekaan näin, onhan Hitman-1 melkoinen mielipidevaikuttaja palstan lukijoiden keskuudessa!

    Yksittäisen kuolemantuomion vastustaminen on tietenkin oikein, mutta sodan, joka on taistelevien eliittien julistama kuolemantuomio osapuolien riviin pakottamille viattomille nuorille miehille ja syyttömille siviileille, vastustaminen ja sen sankarillisuuden mitätöiminen vasta olisi todellista humanismia!

    Aivan oikein kuolemantuomio on merkki ihmisen kehittymättömyydestä, mutta niin ovat sodatkin; kukaan ei ole koskaan, eikä missään voittanut ainuttakaan sotaa, siis VOITTANUT!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tapaus Saddamin kirjoitti:

EU tekee itsestään täydellisen pellen kritisoidessaan vieraan maanosan vieraan valtion oikeuskäytäntöjä. Todella ylimieilistä, alhaista, naurettavaa ja tuomittavaa toimintaa. Mikä ihmeen maailmanpoliisi EU oikein kuvittelee olevansa. Hyi, häpeä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu