Panee miettimään!

Nuorin uhreista oli 2-kk vanha vauva. Kyllä se jos joku panee miettimään elämän tarkoitusta!

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1262332
7483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

vuodessa?

Äänestä
  • Joo (pöhlön ja pelokkaan näköisenä) "Kyllä pistttää miettimmään!"

    Äänestä

Luepa vaikka kirja Michael Newton "Journey of souls" niin selviää tämäkin asia.

Me emme ole ihmisiä joilla on henkisiä kokemuksia vaan me olemme henkiä joilla on ihmiskokemus.

Elämän tapahtumat ja tavoitteet on periaatteessa sovittu ennakkoon sielun ohjelmassa. Tällä lapsella oli vain lyhytohjelma sovittuna. Mutta kyllä hän pääsee tänne pian uudestaan.

Elämän tarkoituksena on itse asiassa oppia itse elämästä. Loppupeleissä merkitsee ainoastaan se mitä me tunnemme, ajattelemme ja miten käyttäydymme muita ihmisiä kohtaan.

Äänestä

Kuoleehan sitä jos talo palaa nukkuessa. Tulta oli käsitelty huolimattomasti.

Äänestä

Se, että tämä tapahtuma panee sinut miettimään elämän tarkoitusta, on itseasiassa Jumalan herättelyä sinussa, että alkaisit todella ajatella esim. mitä kuoleman jälkeen?, uskotko?,
ovatko asiat elämässäsi arvojärjestyksessä oikeassa järjestyksessä? Jne. Nämä tapahtumat ovat herätykseksi ihmisille, että he havahtuisivat uskomaan. Itse uhrit ovat Taivaan Isän luona ja turvassa. Heillä ei ole todellakaan mitään hätää. Hätä on meillä tänne jääneillä, ikävöivillä ja surevilla, ihmettelevillä..Jumala puhuttelee näin ihmisiä. Mutta sen saatte uskoa, että tällä perheellä on aivan varmasti siellä kaikki paljon paremmin kuin täällä, he ovat uhreja, he ovat Taivaassa.

Äänestä
  • koko konkkaronkka on helvetissä käristymässä.

    Oletkos ajatellut sitä? Jumala on juuri sellainen sadistinen, murhanhimoinen psykopaatti sekopää, joksi hänet kuvaa esim vanha testamentti.

    Äänestä

  • sitten kirjoitti:

    koko konkkaronkka on helvetissä käristymässä.

    Oletkos ajatellut sitä? Jumala on juuri sellainen sadistinen, murhanhimoinen psykopaatti sekopää, joksi hänet kuvaa esim vanha testamentti.

    Niin, että käristyminen loppui kuoleman hetkellä ja sitä seurasi syvä huokaus, jonka jälkeen rauha.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toinen Tuleminen kirjoitti:

Nuorin uhreista oli 2-kk vanha vauva. Kyllä se jos joku panee miettimään elämän tarkoitusta!

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1262332

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu