Varma totuus wtc-asiasta on tämä:

...tekivät sopimuksen: Osama saa kunnian terroriteosta ja pääsee jenkkien suojelukseen. Ei hän missään Pakistanin vuorilla ole vaan jossain jenkkien suojassa. On selvääkin selvempää, että ei Al-Qaida olisi pystynyt tuhomaan kahta pilvenpiirtäjää ja viereistäkin taloa hyökkäämään Pentagoniin, ha ha! Vain todella tyhmä uskoo tällaista.
4162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

olet oikeilla jäljillä
varmaa todella on etteivät nuo miesparat olisi yksin sellaista saaneet aikaan
vain lehmä uskoo sellaiseen

Äänestä
  • oikeassa.Olen ollut jo vuosia sitä mieltä.Bin ladenin sukukin on usan hallituksen kanssa hyvissä väleissä.Osamalla on turvattu tulevaisuus.Voivat kyllä keksiä usassa tarinan,että Osama on tapettu ja voi kansa sen vielä uskoakin.

    Äänestä

  • molemmat aivan kirjoitti:

    oikeassa.Olen ollut jo vuosia sitä mieltä.Bin ladenin sukukin on usan hallituksen kanssa hyvissä väleissä.Osamalla on turvattu tulevaisuus.Voivat kyllä keksiä usassa tarinan,että Osama on tapettu ja voi kansa sen vielä uskoakin.

    ollessaan voitu ottaa kiinni. Jos tiedotusvälineet ehtivät mutta armeija ei..

    Äänestä

Bill oli enemmän kiinnostunut Monicasta kuin Osamasta. Tiedustelun taso oli heikko ja valtuudet vähäiset johtuen demokraateista. Valtaan noussut Bush ei ymmärtänyt terrorismista mitään. Jenkkien maailma yleensäkin rajoittuu USA:n alueelle. Ennakkovaroitus iskusta oli, mutta sitäkään ei saatu perille.
http://www.realcities.com/mld/krwashington/15662785.htm

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bush ja Osama... kirjoitti:

...tekivät sopimuksen: Osama saa kunnian terroriteosta ja pääsee jenkkien suojelukseen. Ei hän missään Pakistanin vuorilla ole vaan jossain jenkkien suojassa. On selvääkin selvempää, että ei Al-Qaida olisi pystynyt tuhomaan kahta pilvenpiirtäjää ja viereistäkin taloa hyökkäämään Pentagoniin, ha ha! Vain todella tyhmä uskoo tällaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu