Kansankiihottamisesta lähti

mies syytteeseen: Jeesus Nasa- re- tilainen.

Juutalaiset itse yllyttivät pilatuksen tuomitsemaan hänet...
2154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eurooppalainen lausui tuomion ja eurooppalaiset suorittivat kidutuksen ja teloituksen.

Katso siis peiliin!

Äänestä
  • me kerromme keisarille ....


    Ei ollu Pilatuksella osaa ei arpaa tuomiossa. Valitan. Hän pesi kädetkin koko asiasta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


myös tämä kirjoitti:

mies syytteeseen: Jeesus Nasa- re- tilainen.

Juutalaiset itse yllyttivät pilatuksen tuomitsemaan hänet...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu