Aamulla koomasta herätessään Nils-Aslak havaitsi ulkona sataneen lunta, sitä oli tullut jopa kolmetoista metriä yön aikana.
Onnekseen Nils-Aslak oli viime kesänä rakentanut makuuhuoneensa vintille katonrajaan ja sijaitsi samalla korkeudella kuin eräs torni Pariisissa.
Nils-Aslak avasi ikkunan ja hyppäsi alas 30 metrin korkeudesta ja läsähti kurttuinen naama edellä 13 metriseen lumihankeen. Kärppä heräsi kuuden metrin syvyydestä Nils-Aslakin napsahtaessa jojona kärpän kylkeen pää edellä.
Kärppä puraisin Nils-Aslakin nenän poikki ja juostessaan pois lumihangesta jätti Nils-Aslak jälkeensä verivanan ja nauraa hekottelvan kärpän. Kostoiskua suunnitellessaan Nils-Aslak haki astalon puutarhavajasta ja iski itseään vahingossa ohimoon sillä seurauksella että vajosi jälleen koomaan.
Tämä tarina oli niin HUUHAAta että moni saattaa tukehtua iltapäiväkahviinsa. Paskatko siitä, ei Nils-Aslak välitä. Se on koomassa.
Koomapotilas Nilsiästä
6
350
Vastaukset
- sola"
..sitä kärppää..varmaan sitkeää purtavaa.. ;)
Nils-Aslakin viskillä puudutettu nenä oli niin sitkeää että kärppä sai mahanpuruja seuraavana päivänä ja kiidätettiin teho-osastolle.
Kärppäkin makaa nyt koomassa ja suunnittelee kosto-iskua Nils-Aslakille jahka hän herää koomastaan.Heips, kultaseni. Hyvää ja savolaisuuden täyttämää päivää toivottaen
SavoRULES, rautaa rikkova mansikkamies- sola"
SavoRULES kirjoitti:
Heips, kultaseni. Hyvää ja savolaisuuden täyttämää päivää toivottaen
SavoRULES, rautaa rikkova mansikkamiesonneksi palasin tarkistamaan, muistuiko mieleen... ;)
sola" kirjoitti:
onneksi palasin tarkistamaan, muistuiko mieleen... ;)
Lupaan muistaa ensi kerralla, hanitsu. Ai niin mitä minä lupasinkaan ja mitä minä unohdin?
Voivoi, nyt on piru merrassa. No muistan varmaan ennen huomista, ehkä...- sola"
SavoRULES kirjoitti:
Lupaan muistaa ensi kerralla, hanitsu. Ai niin mitä minä lupasinkaan ja mitä minä unohdin?
Voivoi, nyt on piru merrassa. No muistan varmaan ennen huomista, ehkä...*muks*
Tinttura sentään..höh en minäkään muista..sitäpaitsi mie oon syyntakeeton ajoittain.. ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.2024760Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2093511Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1212962Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1562942Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis452868Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat132337Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos522328Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien742213Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu562039En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa132035