Tein mielenkiintoisen havainnon tuossa lekurille omaa vuoroa odotellessa! Joka toinen lääkäri hiihti meneen puukengät jalassa,jopa liian pieniä takkejakin esiinty. Elikkä miksi rekkakuskeja haukutaan puukenkä pelleiks ja liian pienellä/suurella rahtaritakilla varustetuks? Tekeehän ne lekuritkin virheitä,mutta ei heidän vaatetukseen puututa ensimmäisenä jos jotain sattuu?? (Itsekkin ajelen rekkaa,kylläkin ilman puukenkiä.) Myös arvostelijoina ovat useasti miespuoliset,juontaakohan tuo pitkälti mieshormooneista...Se mies jolla on jotain isompaa,niin sitä herkästi kadehditaan?
"Puukenkäpellet"?
5
603
Vastaukset
- Traktoripelle
Lääkäreillä ei taida olla useinkaan polkimia, joihin puukenkä voisi sotkeutua. Pelkkä kopina ei ketään tapa.
- Lada
On tämä varsinainen klovnien maa! Tällä palstalla on haukuttu jo ainakin:
- puukenkäpellet
- nastapellet
- kitkapellet
- sumuvalopellet
- cittaripellet
- corollapellet
- bemaripellet
- jenkkipellet
- japsipellet
- lippalakkipellet
- karvanoppapellet
....mutta jotain on vielä haukkumattakin: kuka muistaa 1960-luvulta automallin Isuzu Bellett? Se oli täydellinen, joten haukuille ei ole sijaa!- T Turakainen
Paljon ralleissa käytetty GTR oli tiukka vehje:
120 heppaa vakiona 1600 kuutioisesta koneesta
vuonna 1963 oli aika mukavasti. T Turakainen kirjoitti:
Paljon ralleissa käytetty GTR oli tiukka vehje:
120 heppaa vakiona 1600 kuutioisesta koneesta
vuonna 1963 oli aika mukavasti.hieno ja harvinainen,yhtään gt-r:ä ei Suomeen tuotukaan,gt.tä parikymmentä.Uustuonnit erikseen ja rakennusversiot..
http://img96.imageshack.us/img96/5815/bb6084c6isuzugtqi0.jpg
- Ohjaamotarkkailija
Olen keskustellut joskus asiasta joidenkin tahojen kanssa. Ja he mainitsivat saman. Suomalaisuuteen kuuluu eräänlainen kateus. Joka näkyy liikenteessä varsin hyvin. Se jolla on jotain enemmän,suuremmalti,tms ovat joko ihailun tai kateuden kohteina.
Ja varsinkin he jotka "erottuvat massasta" ovat "silmätikkuina". Eri ovat erillaisia kuin muut. Ja tästä johtuu meidän kaikkien ongelmat liikenteessäkin. Koska me toimimme eritavoin. Olemme erillaisia. Ja tuomittavaahan se on,eikö??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1812588Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2301437Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus841300- 791184
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e391179Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1331075Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin111012Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze116900Kostan sulle vielä sen älyttömän julkisen nöyryytyksen
Onneksi on lentokentällä kavereita... Kosto tulee olemaan muuten korkojen kanssa.27861Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät78800