SDP menossa vaalivoittoon

USA:n demokraattien vaalivoitto tuo lisä-ääniä SDP:lle ek-vaaleissa, kokoomus sen sijaan kärsii veljespuolue republikaanien takia. Vänrikki Nappulalla voi olla kampaus hyvin, mutta tukan alla on tyhjyyttä, Niinistön uskottavuus on mennyt jo aikoja sitten.
Vanhanen ja Saarela keräävät juorujulkisuutta kilpaa, se laskee kepun arvostusta.
SDP:n kurinalainen politiikka nousee suureen arvostukseen.
8309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jos kaikki köyhiensortajauusliberalistit palkitsee demut rahan saannista. Onnistuu. Joku uunotettu köyhän ääni päälle. Siinähän se!

Äänestä

Silläkös Halosta ynnä Kela-professoria ei ole näkynytkään, kun ovat olleet siellä Usassa.
Matti on paiskonut töitä, että riittää poijilla millä mällätä. Susan jäi vähän heikommalle, mutta tulee halvaksi Paulalle ja Ristolle.

Äänestä

Ei mene demarit vaalivoittoon se on varma. Halosellakin oli jo vaikeuksia pressan vaaleissa. Veikkaan, että nyt tulee kerrankin hajontaa ja se on hyvä. Vain näin muutetaan systeemiä.

Äänestä
  • Moni oikee vasemmistolainen äänestää vasemmistoliittoa ja sdp kutistuu kuin pyy maailmanlopun edelle.

    Äänestä

  • Helinä-keiju3 kirjoitti:

    Moni oikee vasemmistolainen äänestää vasemmistoliittoa ja sdp kutistuu kuin pyy maailmanlopun edelle.

    Kun on kerta alettu jakamaan ihmisiä köyhiin ja rikkaisiin, niin jaetaan sitten kunnolla. SDP pois välistä sähläämästä.

    Voihan olla niinkin, että sopu alkaakin sitten vasta löytymään. Tarkoittaahan se sitä, että toisen kanta on aivan selvä, eikä tarvitse pelätä selkään puukotusta.

    Äänestä

Tällä kertaa SDP ei saa vaalivoittoa.

Äänestä
  • Yksinään ei saisikaan, mutta jos panee merkille, miten vahvasti media toimii heidän voittamisekseen, niin pahalta näyttää.
    Media on työntänyt kesästä saakka hyvin voimakkaasti demareita esiin, vaikka ei olisi mitään erityistä syytäkään.
    Usein huomaa selvästi, että joku toinen on sen asian takana, mitä joku demari on pantu esittämään.
    Vastaavasti keskustaa on peitetty, kuin kunnon pakki konsanaan jääkiekkomatsissa.

    Äänestä

Juu. Taitaa vaan olla AY-liike, lähinnä SAK joka siitä politiikan kurista pitää huolen. Itse en äänestäisi täysin ammattiyhdistysliikkeen marionettina toimivaa puoluetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paula ja Risto kirjoitti:

USA:n demokraattien vaalivoitto tuo lisä-ääniä SDP:lle ek-vaaleissa, kokoomus sen sijaan kärsii veljespuolue republikaanien takia. Vänrikki Nappulalla voi olla kampaus hyvin, mutta tukan alla on tyhjyyttä, Niinistön uskottavuus on mennyt jo aikoja sitten.
Vanhanen ja Saarela keräävät juorujulkisuutta kilpaa, se laskee kepun arvostusta.
SDP:n kurinalainen politiikka nousee suureen arvostukseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu