T.Kansa hyväksytty partionjohtajaksi!!

Sudenpentu_

8

298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sattui vahinko

      tuli kahteen kertaan, vieläpä eri nimimerkein.

    • Noname

      Minä en tajunnut tätä jujua. Voisiko joku paremmin englantia osaava kertoa mitä siinä puhuttiin ?

      • sellaista

        jotain sinne päin että ensin se selittää että tervetuloa liittymään partioon ja sit kysyy että onko ketään pedofiilia joukossa ja useampi tyyppi siis viittaa ja se käskee niitä häipymään. Sit se kysyy että oliko joukossa ketään pedofiliasta istunutta ja se yksi ukkeli saa mennä. Seuraavksi se tiedustelee että onko ketään joka olis syytön ja se paksu heppu lähtee. Sit se esittelee siis sitä uniformua johon se eräs jannu "ihastuu" ja viheltelee. Sekään ei jostain syystä kelpaa vaan ulos lähtee. Enää jää se yks tyyppi jäljelle ja se lettipää kyselee että "et siis ole pedofiili/no en, tykkään sytytellä tulta/tykkäätkö leirielämästä/joo/tervetuloa joukkoon".Jotain sinne päin ainakin siis siinä videolla.


    • nohnoh

      Vaikka Tapsukka sen siskonsa mökkisaunan on kertaalleen poroksi polttanutkin, niin ei Tapsukkaa silti pidä miksikään pyromaaniksi epäillä.Tapsukkahan oli lämmittämässä sitä saunaa, ja se tuli pääsi vahingossa vaan riistäytymään. Ei hän sitä tahallaan polttanut.

      • B(/p)yrokraatti(/-maani)

        Luonnollisesti oli sattumaa, että T. Kansan Lapin reissun aikana sielläkin paloi.


      • B(/p)yrokraatti(/-maani) kirjoitti:

        Luonnollisesti oli sattumaa, että T. Kansan Lapin reissun aikana sielläkin paloi.

        Joopa joo. Tapsa pelasti ihmisen ja kolme hevosta sieltä tulipalosta ja kiitokseksi saa vaan joiltakuilta epäilyjä niskaansa... niin tyypillistä suomalaisille.
        Ei sitä kukaan tiedä että mistä se Taivaanvalkeiden rakennuksen palo oikein alkunsa sai.Joten turha syytellä ketään.


      • B(/p)yrokratti(/maani)
        Justiinax kirjoitti:

        Joopa joo. Tapsa pelasti ihmisen ja kolme hevosta sieltä tulipalosta ja kiitokseksi saa vaan joiltakuilta epäilyjä niskaansa... niin tyypillistä suomalaisille.
        Ei sitä kukaan tiedä että mistä se Taivaanvalkeiden rakennuksen palo oikein alkunsa sai.Joten turha syytellä ketään.

        Kunhan vitsailin ;)


      • tiedä
        B(/p)yrokratti(/maani) kirjoitti:

        Kunhan vitsailin ;)

        että justiinax=Kikka on tosikko!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      14
      2959
    2. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      122
      1320
    3. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1215
    4. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      252
      1068
    5. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      1043
    6. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      63
      962
    7. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      856
    8. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      41
      832
    9. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      84
      816
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      48
      773
    Aihe