Kuka tuntee Second chance -järjestön?

Brittiläinen lastensuojelujärjestö Second Chance lennättelee brittiläisiä lapsia Suomeen.

Heidän toiminnassaan täällä Suomessa näyttäisi olevan varsin epäilyttäviä piirteitä. Onko kenelläkään tarkempia tietoja kyseisen järjestön motiiveista tai edes kotisivuista?
2208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

aika pimeetä touhua jos noin on

Äänestä
  • http://www.second-chance.org.uk

    Ihan oikea järjestö eikä mikään pöytälaatikkofirma. Kun kerran tiedät asiasta niin paljon, voit varmasti kertoa mitä epäilyttävää järjestön toiminnassa on?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Åkermans kirjoitti:

Brittiläinen lastensuojelujärjestö Second Chance lennättelee brittiläisiä lapsia Suomeen.

Heidän toiminnassaan täällä Suomessa näyttäisi olevan varsin epäilyttäviä piirteitä. Onko kenelläkään tarkempia tietoja kyseisen järjestön motiiveista tai edes kotisivuista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu