Mitä me teemme, ystävä kallis, sadoilla

Niillä me ostamme OSAKKEITA ja......


miten tämä hauska laulunsäe jatkuu...osaako kukaan..

minulla on muutama näkemys, jotka sisältyvät tähän:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000021170902
1359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tarkoitat Marja-Leena Mikkolan laulua "Laulu tuottavista sijoituksista"
Ainakin se päättyy näin:

"Mitä me teemme, ystävä kallis,
sadoilla, sadoilla miljoonilla?

Johdamme isänmaan kohtaloita,
yhteiskuntaa, markkinoita.
Sitä me teeemme, ystävä kallis,
sadoilla, sadoilla miljoonilla."

Mitä me teemme, ystävä kallis,
tuhansilla miljoonilla?
Niistä me öisin unta näämme
tyynesti tyynyyn kun painamme päämme.
Sitä me teemme, ystävä kallis,
tuhansilla miljoonilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miljoonilla? kirjoitti:

Niillä me ostamme OSAKKEITA ja......


miten tämä hauska laulunsäe jatkuu...osaako kukaan..

minulla on muutama näkemys, jotka sisältyvät tähän:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000021170902

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu